ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توصیه ای برای مردان پدر! من دارم میام آماده باش

توصیه ای برای مردان/ پدر! من دارم میام آماده باش

جام جم/ جواب آزمایش همسر شما مثبت است و این یعنی بزودی در فضای خانه، صدای یک نوزاد خواهد پیچید. مبارک باشد، از امروز زندگی‌تان تغییر می‌کند، اما این همه ماجرا نیست.
شاید برای شنیدن این خبر، ماه‌ها یا سال‌ها منتظر بودید. کسی قرار است بیاید که با آمدنش، زندگی‌تان تغییر می‌کند و شما یک نام جدید پیدا می‌کنید. شما بزودی پدر می‌شوید، یعنی پدر شده‌اید، فقط برای دیدن فرزندتان باید تا روز تولدش صبر کنید، اما این چیزی از مسئولیت شما در این چند ماه کم نمی‌کند.
از روزی که متوجه می‌شوید همسرتان باردار است باید به او کمک کنید تا این دوران را پشت ‌سر بگذارد. او دیگر تنها نیست. بخشی از وجود شما در وجود او زندگی می‌کند، رشد کرده و ذره‌ذره به یک انسان کامل تبدیل می‌شود. این دوران برای همسرتان بسیار خاص است. او باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشد: حفظ آرامش، تغذیه مناسب و رعایت نکات اخلاقی. شما یک همراه و کمک‌کننده در این مسیر هستید و اگر کنار او نباشید، نمی‌تواند دوران بارداری خوبی را تجربه کند.
پدر صبور و منتظر
خانم‌ها در دوران بارداری به دلیل سختی‌های خاص این روزها، تغییرات هورمونی و شاید نگرانی از آینده کمی حساس و زودرنج می‌شوند، ظاهرشان تغییر می‌کند و حتی در روابط زناشویی مثل قبل نخواهند بود، این شما هستید که باید با صبر و آرامش به او کمک کنید و اطمینان بدهید که اندامش به شکل جدید، خستگی‌ها و بی‌حوصلگی‌هایش و همچنین عدم برقراری روابط جنسی در برخی موارد که پزشک آن را منع کند، برایتان قابل درک است و متوجه شرایط خاص او هستید. صبور بودن شما به همسرتان آرامش می‌دهد.
پدر مجهز به مهارت‌های لازم
این 9 ماه همسرتان دغدغه‌های تازه‌ای خواهد داشت. در مورد دوران بارداری، تولد نوزاد و تربیت فرزند، مطالعه می‌کند، توجهش بیشتر روی جنینی است که او را حس کرده و انتظار دیدنش را می‌کشد و خلاصه ممکن است چون گذشته به شما توجه نکند. به جای آن که از این رفتار دلگیر شوید شما هم او را همراهی کنید. بد نیست کمی در مورد ویژگی‌های جنین در ماه‌های مختلف مطالعه کنید. شما چند ماهی فرصت دارید تا مهارت‌های مختلف برای نگهداری از فرزند خود را بیاموزید. فکر نکنید که چون آقای پدر هستید نیازی به یادگیری نحوه خواباندن، حمام کردن یا تعویض پوشک بچه ندارید، شما باید بهترین کمک برای همسرتان باشید. بالاخره شما هم پدر خواهید شد، پس باید خود را آماده کنید.
پدر همراه
درست است که طبق عرف ما کارهای خانه بیشتر بر عهده خانم‌هاست و حتما شما همیشه به همسرتان کمک می‌کنید، اما این دوران باید کمکتان بیشتر شود. خستگی و کارهای سنگین برای هر دوی آنها ضرر دارد، پس هر زمان که می‌توانید به همسرتان کمک کنید.
پدر مهربان‌تر از قبل
این خاصیت زندگی زناشویی است که با شرایط مختلفی روبه‌رو می‌شود و شرایط یکسان می‌تواند برای افراد مختلف با توجه به عکس‌العمل آنها نتایج متفاوتی بدهد. زوجی می‌توانند به بهانه بارداری از هم دور شوند. هر کدام بیشتر مشغول به کار خود باشند. زن تمام فکر و توجهش فرزندی باشد که در راه است و مرد گمان کند به خاطر بیشتر شدن تعداد نفرات خانواده‌اش باید بیشتر به کار و تامین مالی توجه کند، اما زوجی دیگر می‌توانند این فرصت را زمانی برای نزدیک‌تر شدن به هم قرار دهند. در انتظار فرزندی مشترک بودن، می‌تواند فرصت‌های بی‌شماری برای نزدیک شدن ایجد کند. با هم کتاب بخوانید، با هم به پیاده‌روی بروید، با هم برای فرزندتان وسایل مورد نیاز را بخرید، با هم در مورد نحوه تربیت او، آرزوها و رویاهایتان و... حرف بزنید و خلاصه ده‌ها موقعیت با هم بودن دیگر را ایجاد کنید. شما به عنوان مرد خانواده می‌توانید برای داشتن لحظاتی خوش برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.
یک وظیفه مهم
اگر از من بپرسید که بهترین هدیه یک مرد در دوران بارداری به همسرش چه می‌تواند باشد؟ جوابم دو کلمه خواهد بود: حضور همیشگی. البته این به معنی تعطیل کردن کسب و کار و نشستن کنار همسر تا تولد نوزاد نیست، بلکه شما می‌توانید سر کار بروید، اما از حال جسمی و روحی همسرتان باخبر باشید. هرگاه او به دکتر می‌رود، همراهی‌اش کنید. لذت شنیدن صدای قلب فرزندتان را با هم بچشید و به همسرتان برای تولد فرزندی سالم کمک کنید. اگر او احساس کند حضور فیزیکی و معنوی شما را دارد، آرامش‌اش صدچندان خواهد شد. یادتان باشد این فرزند هر دوی شماست. خوشی‌ها و لبخند‌ها و گریه‌هایش برای هر دوی شما باید باشد تا در آینده هر دوی‌ شما را دوست بدارد. از این فرصت برای نزدیک‌تر شدن به هم و داشتن یک لذت مشترک استفاده کنید.
شما پدر شده‌اید، قدم نورسیده مبارک.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده