ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آفتاب یزد حتی اگر برجام شکست بخورد...

سرمقاله آفتاب یزد/ حتی اگر برجام شکست بخورد...

آفتاب یزد/ « حتی اگر برجام شکست بخورد... » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه آفتاب یزد، سید علیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

حرف آخر را نباید همیشه «آخــر» زد. برخی اوقات می توان همان اول، حرف آخر را زد و خیــال خیلی ها را آسوده نمود. اینجا هم حرف آخر این است: «حتی اگر دلواپسان موفق شوند و برجام به سرمنزل مقصود نرسد و بر زمین بخورد محال است باز هم مردم به اصولگرایان آن هم از نوع احمدی نژاد و جلیلی آن رجوع کنند.» این موضوع چند دلیل روشن دارد؛ - طعم برجام برای مردم برخلاف تبلیغات 1 – که بوده –منفی رخ داده اگر شیرین نبوده تلخ هم نبوده است.این درحالیست که در دوران اصولگرایان ،ملت تلخ ترین شرایط اقتصادی در طول تاریخ انقلاب را تجربه کردند .به گونه ای که به فاصله چند ساعت ارزش دارایی شــان به یک سوم کاهش پیدا می کرد و سفره های شان روز به روز کوچکتر می شد. - تعامل با دنیا قبل از آنکه بخواهد شعار 2 روحانی باشد مطالبه مردم بوده است.چرا که ایشان مشــاهده کردند دیوار کشیدن به دور کشور و محدود نمودن دیپلماسی به یک یا دو کشور آمریکای لاتین و آفریقایی چه صدمات جبران ناپذیری رابه دنبال دارد. بنابراین چه برجام باشد و چه نباشد و چه حسن روحانی رییس جمهور باقی بماند و چه سال 96 پایان کار او تلقی گردد جامعه همچنان خواستار تعامل و ارتباط منطقی با کشورهای طراز اول دنیا است . 3- مــردم ایران همان مردم ســال 1384 نیستند. همانطور که سیاسیون و جریان های سیاسی به بلوغ می رسند و پخته تر تصمیم می گیرند مردم هم در گذر ایام در برخی تصمیم های خود تجدیدنظر می کنند و با سبک و سنگین کردن رخدادها عاقلانه تر انتخاب می کنند. مردم ایران در سال 1396 چه برجام به نتیجه برسد و چه خیر قطعا به کسانی رای خواهند داد که «داشته» بیشتری از دولت فعلی داشته باشد.البته چه بسا چنته همین دولت بتواند مردم را اقناع نماید که باز هم به او اعتماد کنند.این بستگی به آن دارد که رقیبان روحانی چه در چنته خود داشته باشند. به عنوان مثال مردمی که محمد جواد ظریف را 4 سال به عنوان وزیرخارجه خود در قاب تلویزیون دیدند غیرممکن است به کسی رای دهند که منوچهر متکی وزیرخارجه او بوده است. 4 - اگر فرض کنیم امــروز برجام لنگ می زند، اگر انتظــارات آن طور که باید برآورده نشــده است، اگر سرمایه گذاری موثری رخ نداده اســت و اگرهای بسیار دیگر که طی روزهای گذشته و آینده مطرح شده و می شود یک مسبب اصلی دارد و آن خود اصولگرایان هستند. درست مثل کارخانه ای که ورشکســته است و تمام موقعیت های خود را از دست داده و حال با مدیریت جدید می خواهیم هم کارخانه را از ورشکســتگی نجات دهیم و هم به سودآوری برسانیم. مدیریت جدید خیلی هنرمند و توانا باشــد بتواند موقعیت های از دست رفته و اعتماد بازار را بازگرداند. از همین رو مردم با علم به این مسئله در مرحله بعدی به فرد و یا افرادی روی خوش نشان خواهند داد که بتوانند مسیردولت روحانی را بهتر ادامه دهند. انتخابات هفتم اسفند 1394 مصداق بارز این گزاره بود. در کلیت افرادی برگزیده شــده اند که اولا موافق برجام هستند و ثانیا به دنبال راه کارهایی برای اجرای بهتر این ســند بین المللی می باشند. یعنی بتوانند با به کار بردن اهرم تقنین اجرای برجام تسهیل شود. اطاله کلام نمی کنم. ختم کلام همان است که در ابتدا آمد؛ از شکست خوردن برجام برای دلواپسان آبی گرم نمی شود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده