ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیا برنامه‌های تناسب اندام و بهداشت از امنیت برخوردارند

آیا برنامه‌های تناسب اندام و بهداشت از امنیت برخوردارند

افتانا/ بر اساس یک نظرسنجی، ۸۶درصد برنامه‌های امنیتی در سلامت، امنیتی نیستند و حدود ۵۵درصد کاربران دارای حداقل دو نقطه آسیب پذیری هستند که با توجه به این نقاط آسیب پذیر تا 6ماه آینده به‌راحتی قابل هک شدن هستند.

بر اساس یک نظرسنجی، ۸۶درصد برنامه‌های امنیتی در سلامت، امنیتی نیستند و حدود ۵۵درصد کاربران دارای حداقل دو نقطه آسیب پذیری هستند که با توجه به این نقاط آسیب پذیر تا 6ماه آینده به‌راحتی قابل هک شدن هستند.

برنامه‌ها به این دلیل تناسب اندام خود را از دست دادند که مهاجمان سایبری در چند سال اخیر کاربران را تشویق به ورود اطلاعات خصوصی شان کرده بودند. این همان مشکلی بود که در چند سال پیش گریبان‌گیر My Fitnesspal شده بود. این مشکل برای این وب سایت هنوز هم به قوت خود باقی است و بردار حملات هم همچنان حرکت رو به جلو هکرها را نشان می‌دهد.

شرکت فناوری Arxan که دفتر مرکزی آن در مریلند قرار دارد اعلام کرد که طرح‌های امنیتی را در ۷۱ برنامه در ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان و ژاپن در برابر حملات سایبری اندازه‌گیری کرده است. این شرکت به‌طور جداگانه با ۱۰۸۳ کاربر درخصوص بهداشت برنامه‌ها، سلامت و تصمیم‌گیرندگان مسائل IT مصاحبه داشته است.

۹۷درصد از این برنامه ها فاقد کدهای حفاظت دوگانه می باشند و 79درصد برنامه‌ها حفاظت لایه‌های انتقال فایل را دارا نبودند و ۵۶درصد از برنامه‌ها تجربه نشت ناخواسته اطلاعات را داشته اند.

بسیاری از اشکالات توسط دست‌کاری مهاجمان آسان‌تر شده و برنامه‌های مهندسی به شکلی بالقوه باعث نشت اطلاعات کاربران بر اساس فهرست‌بندی شرکت می‌شده است. یکی از این نتایج هم توسط Sam Rahman بود که CTO یک شرکت را بر روی یک قبر نقاشی کرده بود.

Rahman در مورد یافته‌های خود گفته است: تصور کنید داشتن سلامت در برنامه‌های تلفن همراه مانند نشت اطلاعات بهداشتی می‌شود که ممکن است یک دوز کشنده‌ای از دارو را به دستگاه هوشمند شما تزریق کند. در این گزارش آمده است که از ۱۹ برنامه مورد تایید سازمان غذا و دارو انگلستان فقط ۱۵ مورد در تایید وزارت بهداشت این کشور قرار گرفت.

در برابر بازار رو به رشدی که در مقابل داریم در طی دو سال گذشته ۱۲ برنامه را مورد ارزیابی سلامت و بهداشت قرار دادیم. درنهایت هم مشخص شد که ارسال اطلاعات کاربران به ۷۶ بخش مختلف صورت گرفته است. در این ارسال‌ها الگوهای خواب، عادات، مسیرهای در حال غذا خوردن توسط GPS نیز مشخص شد و حتی در چهار عدد از این برنامه‌ها حتی زحمت ذخیره اطلاعات هم وجود نداشت.

امنیت حریم خصوصی در مورد این برنامه‌ها تاکنون در فهرست FTC باقی مانده است که هنوز هم از چند سال گذشته مورد حل و فصل قرار نگرفته است.

شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ و با افزایش بیش از ۳۰۰ میلیون اتهام نشت اطلاعات نسبت به سال گذشته حدود ۱.۴ میلیارد واحد به سلامتی این برنامه‌ها نقاط آسیب پذیر وارد شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X