ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

در واردات خودرو ۲۵۰۰ سی سی باید تجدید نظر شود

در واردات خودرو ۲۵۰۰ سی سی باید تجدید نظر شود

میزان/ رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو با تاکید بر اینکه تعدد قوانین موجب به وجود آمدن انجمن‌های مختلف شده است، گفت: در ممنوعیت واردات خودرو با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی باید تجدید نظر شود.
فرهاد احتشام زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به تشکیل انجمن صنفی کارفرمایی وارد کنندگان خودرو گفت: متاسفانه در کشور تعدد قوانین موجب به وجود امدن انجمن‌های مختلف در کشور شده است.
وی افزود: انجمن وارد کنندگان خودرو زیر نظر اتاق بازرگانی ایران در حال فعالیت است و بسیاری از وارد کنندگان بزرگ عضو این انجمن هستند اما انجمن‌های صنفی کارفرمایی با مسئولیت محدود تری در حال فعالیت هستندو فعالیتشان محدود‌تر است.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: البته این دو بخش با یکدیگر داخل ندارند و هر کدام به طور مجزا در حال فعالیت هستند.
احتشام زاد در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ابلاغ ضوابط جدید برای واردات خودرو به کشور گفت: بر اجرای این ایین نامه نظارت کامل می‌شود و ما معتقدیم که نظام شفاف برای واردات باید وجود داشته باشد تا بتوان به صورت منطقی رقابت و فعالیت کرد چرا که در فضای غیر شفاف امکان رقابت شفاف وجود ندارد.

وی ادامه داد از زمانی که وزیر صنعت چارچوب واردات خودرو را اعلام کردواردات خودرو به شیوه مناسب ساماندهی شد و و ما در فدراسیون واردات اتاق بازرگانی ایران در حال الگو گیری از این موضوع هستیم و امیدواریم این موضوع را به کل کالاهای وارداتی تعمیم بدهیم.
این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تعرفه واردات خودرو تصریح کرد: ما پیشنهادات خود را برای تعرفه واردات خودرو به وزارت صنعت ارایه دادیم و خوشبختانه تعرفه واردات خودرو در حال حاضر مورد تایید ما است.

احتشام زاد ادامه داد: در حال حاضر موضوع مورد بحث ما ممنوعیت واردات خودروبا حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی است که ازنظر ما حجم موتورملاک لوکس بودن خودرو نیست و باید قیمت مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه واردات خودروبا حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است گفت: این موضوع به نظر ما کاملا اشتباه است و نیاز به بررسی و تحلیل مجدد دارد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده