ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانمم 3 ماه است که به جدایی فکر می کند

خانمم 3 ماه است که به جدایی فکر می کند

خراسان/ جوانی هستم 31 ساله. با خانمم مشکل دارم. همسرم می گوید تو دروغ می گویی. حرف مردم را قبول دارد. 3 ماه است شب با 2 بچه ای که داریم به اتاقی می رود، در را قفل می کند و به جدایی فکر می کند.
اختلاف، بخش جدایی ناپذیر زندگی زناشویی است و به خودی خود برای زندگی زناشویی خطرناک نیست، آنچه می تواند خطرناک باشد نحوه رویارویی همسران با اختلافاتشان است. اگر اختلافات به درستی حل نشود، می تواند زندگی زناشویی را دچار بحران های جدی کند.
3 نوع برخورد زوج  ها با اختلافاتشان
همسران در مواجهه با این اختلافات معمولا 3 نوع برخورد دارند:
1-از صحبت کردن درباره اختلافات اجتناب می کنند و معتقدند مشکل خود به خود حل خواهد شد.
2-واکنش  های هیجانی و افراطی بروز می دهند؛ برای مثال با یکدیگر دعوا می کنند و درگیری  های مکرر ایجاد می شود.
قابل ذکر است که به کارگیری هر دو روش گفته شده نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه تنش و نارضایتی را در خانواده بیشتر می کند و مشکلات و اختلافات روز به روز پیچیده تر می شود.
3- برخی همسران اختلافات بین خود را به صورت اصولی و منطقی حل می کنند. حل اختلافات زناشویی قواعد و اصولی دارد که در ادامه به مهم ترین آن  ها اشاره می شود.
راهکار حل اصولی اختلافات تان
مسئله ای را که بر سر آن اختلاف نظر دارید دقیقا مشخص کنید. مشکل اصلی را پیدا کنید و دقیقا بدانید که درباره چه موضوعی با همسرتان بحث می کنید و اختلاف اصلی چیست. باز کردن و تشریح مشکل به شما و همسرتان نمایی کلی از مسئله می دهد. تعریف دقیق و روشن مسئله، گام مهمی برای حل آن است. در سوال تان به این موضوع اشاره کرده اید که «همسرتان شما را دروغگو می داند» از وی بپرسید چه مسائلی را به وی دروغ گفته اید؟ گاهی اوقات تفاوت نوع نگاه زوج  ها درباره یک موضوع یا مسئله باعث می شود که طرف مقابل را دروغگو بدانند و البته ممکن است مواردی را به وی دروغ گفته باشید. اگر همسرتان به آن موارد اشاره کرد آن را انکار نکنید و علت رفتار خود را توضیح دهید و با راستگویی و صداقت تلاش کنید تا به شما اعتماد کند.
به خواسته  های خود و همسرتان توجه کنید
دقت کنید هر دو چه می خواهید؟ هر دو نیاز ها و خواسته هایتان را بیان کنید. سعی کنید نظراتتان را به همسرتان تحمیل نکنید. مشکل را از زاویه دید همسرتان نیز ببینید و خواسته  ها و نگرانی  هایش را در باره مشکل موجود درک کنید. درباره این که چگونه هر یک از شما در ایجاد مشکل موجود سهیم هستید، صحبت کنید. بسیاری از همسران در هنگام بحث کردن، سعی می کنند ثابت کنند که مقصر نیستند، حق با آنان است، علت مشکلات ایجاد شده همسرشان است و او مقصر اصلی است. دقت کنید هیچ مشکلی با متهم شناختن همسرتان حل نخواهد شد و تنها با این عمل او را در موضع دفاع قرار می دهید و اختلافاتتان پیچیده تر می شود. صادقانه سهم خود را در ایجاد و تداوم مشکل بررسی و در باره آن با همسرتان صحبت کنید، این رفتار شما باعث می شود او نیز اشتباه  های خود را در ایجاد مشکل راحت تر بیان کند.
نگویید همسرتان چه کار کند
مشخص کنید که هر یک از شما برای حل مشکل چه اقداماتی را انجام می دهد. به همسرتان نگویید او چه کار می تواند بکند، در عوض به او بگویید که چه کاری از دست خودتان ساخته است. سوالاتی مانند «فکر می کنی چه کمکی از دست من بر می آید؟» و «دوست داری من چه کار کنم؟» کمک کننده است. بعد از آن که برای مشکلات تان راه حلی پیدا شد و هر دو با آن موافق بودید، ببینید چگونه توانستید به جای طفره رفتن علت اصلی مشکلتان را پیدا کنید و به راه حل مناسبی دست یابید. صحبت درباره این موضوع باعث می شود که هر دوی شما بیاموزید در زمان بروز مشکل چگونه با یکدیگر برخورد کنید و به نتیجه دلخواه دست یابید.
قهر ها لزوما به طلاق منجر نمی شود
در پایان این که معمولاً همسرانی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند، بار ها دعوا و با یکدیگر قهر کرده اند و چون بعد از هر دعوا یا قهر و آشتی نتوانسته اند یک راه حل مناسب برای مشکل خود پیدا کنند، فکر می کنند که زندگی مشترک ناممکن و بی فایده است در صورتی که چنین افرادی باید همیشه به یاد داشته باشند که همه دعوا ها و قهر ها لزوماً به طلاق منجر نمی شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X