ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جزئیات مذاکرات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با وزیر دفاع عراق

جزئیات مذاکرات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با وزیر دفاع عراق

تسنیم/ رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و هیئت همراه شب گذشته با وزیر دفاع عراق دیدار کردند.

به گزارش الفرات، ژنرال میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شب گذشته با خالد متعب العبیدی وزیر دفاع عراق در بغداد دیدار کرد.
وزیر دفاع عراق خطاب به رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت مرحله آتی شاهد هماهنگی عملیاتی روزافزونی برای آزادسازی الرمادی و بیجی(از اشغال تروریست‌های تکفیری داعش) خواهد بود.
در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است در دیدار رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و خالد العبیدی وزیر دفاع عراق به تحولات میدانی عملیات نظامی در جنگ علیه گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف عملیاتی و نیز ابعاد همکاری نظامی دوجانبه میان عراق و آمریکا پرداخته شد.
بر اساس این بیانیه، وزیر دفاع عراق در این دیدار گفت نبردی که عراق وارد آن شده است که یک نبرد کاملا ملی برای دفاع از ملت عراق و منافع اساسی آنهاست،در عین حال یک نبرد انسانی هم به شمار می‌رود به طوری که مقابله شجاعانه عراقی‌ها با گروه‌های تروریستی در برآورد عملیاتی و ژئواستراتژیکی در راستای دفاع از منافع حساس و حیاتی جهانی قرار دارد.
العبیدی بر عزم نیروهای مسلح عراق با پشتیبانی نیروهای ملی برای پاکسازی تمام خاک عراق از لوث باندهای تروریستی تاکید کرد و گفت مرحله آتی شاهد هماهنگی عملیاتی بیشتری برای آزادسازی الرمادی و بیجی خواهیم بود.
بر اساس این بیانیه، وزیر دفاع عراق از دوستان عراق خواسته است حمایت و پشتیبانی خود از تلاش‌های عراق در تمام زمینه‌هایی که نیروهای رزمی و به طور مشخص در زمینه‌های پشتیبانی هوایی و مهندسی نظامی نیاز دارد،افزایش دهند.
در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است در این دیدار رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت آمریکا از عراق در جنگ با گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند و برای افزایش حمایت از نیروهای مسلح بر اساس نیازهایشان آمادگی دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده