ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انزجار رئیس جمهوری برزیل از تصویب برکناری خود در مجلس

انزجار رئیس جمهوری برزیل از تصویب برکناری خود در مجلس

خبرگزاری صدا و سیما/ به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیلما روسف رئیس جمهوری چپگرای برزیل دوشنبه از تصویب طرح برکناری خود در مجلس نمایندگان این کشور ابراز انزجار کرد و گفت «هیچ جرمی» مرتکب نشده است.

رئیس جمهوری برزیل در آغاز به کار کنفرانس مطبوعاتی خود در دفتر ریاست جمهوری گفت:« من 54 میلیون رای به دست آورده ام و از این تصمیم که آن را بسیار ناعادلانه می دانم،‌ ابراز انزجار می کنم.»
این رهبر چپگرای برزیل با اشاره به دومین و آخرین مرحله از روند برکناری او که به زودی در سنا آغاز خواهد شد افزود:« اما من اجازه نخواهم داد شکست بخورم،‌ مبارزه تازه آغاز شده است. من شجاعت و قدرت ضروری را برای مقابله با این بی عدالتی دارم .»
روسف گفت اتهامات تخلفات بودجه ای که به من نسبت داده شده است، رویه هایی است که همه روسای جمهوری قبل از من اعمال کرده اند و قانونی تلقی شده است. برخوردی که با من شد با هیچ کس دیگر نشده است.»
وی با اشاره به ادواردو کانها رئیس کنگره که در رسوایی فساد مالی پتروبراس به فساد مالی متهم شده است تاکید کرد:« هیچ اتهام ثروت اندوزی نامشروع علیه من وارد نیست و من هیچ حسابی در خارج از کشور ندارم .»
کانها هدایت روند برکناری روسف را از چند ماه پیش برعهده دارد.
رئیس جمهوری چپگرای برزیل همچنین به میشل تمر معاون خود که از حزب کانها است و علنا در پی تصاحب کرسی ریاست جمهوری است حمله کرد. تمر پیش از این، رایزنی هایی را برای تشکیل دولت انتقالی آغاز کرده است.
رئیس جمهوری برزیل گفت:« بسیار عجیب و همچنین معنی دار است که یک معاون رئیس جمهوری آشکارا علیه یک رئیس جمهوری توطئه می کند. در هیچ دموکراسی در جهان فردی که چنین کاری انجام دهد،‌ دیگر حرمتی ندارد.»
روسف با اشاره به گذشته چریکی خود در زمان دیکتاتوری نظامی تاکید کرد همچنان همان مبارزه را به نفع دموکراسی ادامه می دهد.
وی در پاسخ به خبرنگاران گفت اکنون قصد ندارد اصلاحات قانون اساسی را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پیشنهاد کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده