ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله ابتکار رهایی از دومینوی شکست

سرمقاله ابتکار/  رهایی از دومینوی شکست

ابتکار/ « رهایی از دومینوی شکست » عنوان سرمقاله روزنامه ابتکار نوشته حامد وکیلی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

چندی است که آفتاب اعتدال دمیده است. در پرتو این آفتاب دوباره اصلاحات برخاست و دست عقلانیت گشوده شد. پیرامون چرایی اقبال به روحانی اگر ابهامی هم بود، هفت اسفند آن را رفع کرد. رفتار مردم در هفت اسفند نشان داد که مردم به چه تمایل دارند و نبض شان با تکرار کدام ساز هماهنگ است و خرداد 92 دل به کدام راه سپرده بودند. هر کس که نیم بهره ای از عقلانیت سیاسی برده باشد، انتخابات اسفند 94 دیگر ابهامی برای او باقی نگذاشته است. اصولگرایان اما انگار دوست دارند پیام انتخابات را مطابق میل خودشان بشنوند.
احمدی نژاد اما انگار این چاله روانی اصولگرایان را خوب می شناسد و نیک می داند که چطور ماهی مراد را از این جریان صید کند! او با ظرافت و جادویی بدان ها القا
می کند که کشتی نجات اصولگرایان است و برای رهایی از دومینوی شکست باید به او پناه آورند. حتی نمایندگان شکست خورده هنوز متوجه نشده اند که کجای کارشان می لنگد.
آن ها در مسیری اشتباه افتاده اند و هر چه می دوند از هدف دورتر می شوند. ادبار امروز آنان، از تندروی بی ترمز آنان بود. حال چه بوالعجبی است که برای ترمیم خود، باز به درگاه تندروها پناه می برند. واقعا عجیب است که اینان مشکلشان با اعتدال چیست و چرا این چنین از آن گریزانند! آخر عسل فروشی چه ایرادی دارد که سرکه فروشی می کنند؟! هفت اسفند پیام واضحی داشت. حال در این میان عجیب نیست که اصول گرایان باز به درب دکان احمدی نژاد می روند؟
راز اینکه هر چه اینان از پی هدف می دوند از آن دورتر می شوند، همین است. مسیر را اشتباه تشخیص داده اند. امروز مردم ایران به روشنی دریافته اند که گره مشکلاتشان در چیست. لذا تعیین افق اعتدال یک هوس زودگذر نیست. دوران تدبیر و عقلانیت به سر آمدنی نیست. از این روی، در عصر تدبیر و اعتدال، پناه آوردن به تندرو ها و خیره سران، کاری محیرالعقول می نماید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده