ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو فراکسیون اصولگرایان: با راه و رسم قبیله‌ای وحدت حاصل نمی‌شود

عضو فراکسیون اصولگرایان: با راه و رسم قبیله‌ای وحدت حاصل نمی‌شود

نامه نیوز/ عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: جریان‌های اصولگرایی برای رسیدن به وحدت باید نقاط افتراق میان خود را کنار بگذارند.

حسین طلا در مورد روند ائتلاف اصولگرایان به خبرنگار نامه نیوز گفت: سلایق زیادی در مجموعه جریان اصولگرایی وجود دارد و اگر این سلایق بخواهند کنار هم جمع شوند و به وحدت برسند مقداری کار می‌برد؛ اما مهمترین نکته این است که همه جریان‌ها نقاط افتراق را کنار بگذارند.

وی اظهار داشت: ما معتقدیم تمامی این نقاط افتراق می‌تواند تبدیل به نقاط اشتراک شود، همه جریان‌های اصولگرا به ولایت فقیه، قانون اساسی و مجموعه نظام و دفاع از ارزشها معتقد و پایبند هستند؛ لذا ما اگر نقاط مشترک را مبنا قرار دهیم حتما موضوع ائتلاف دست یافتنی خواهد بود ولی اگر نگاهها حزبی شود این وحدت با دشواری مواجهه می‌شود.

طلا بیان کرد: مقام معظم رهبری سه مولفه را برای وحدت مورد تاکید قرار دادند و فرمودند در لیست هر گروه و جناحی باید دوستداران و طرفداران امام (ره) باشند، از حزب و حزب بازی دوری شود و رویش‌ها هم در نظر گرفته شوند تا انقلاب اسلامی تداوم داشته باشد. اصولگرایان نیز باید این سه مولفه را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه اصرار بر اختلاف سلیقه‌ها باعث می‌شود که اصولگرایان به وحدت نرسند گفت: رفتن راه‌های حزبی و قبیله‌ای نه تنها اصولگرایان را به وحدت نمی‌رساند، بلکه اختلافات آنها را نیز تشدید می‌کند؛ گرچه ما معتقدیم که باید در این دوره از انتخابات باید عرصه را بیشتر به جوانان اصولگرا داد تا آزموده شوند.

طلا در مورد اینکه آیا با وجود عدم حضور لاریجانی می ‌وانیم اسم این را جریان را ائتلاف تمامی گروه‌های اصولگرا بگذاریم، گفت: آقای لاریجانی خودشان نخواسته‌اند که در ائتلاف حاضر باشند و برای این تصمیم خود هم 2 دلیل آورده اند. یکی از این دلایل جایگاه حقوقی ایشان است که گفته‌اند به عنوان ریس قوه نباید در انتخابات دخالت کنند و از دلیل دیگر نیز ما اطلاعی نداریم.

وی در مورد سهم خواهی برخی از اصولگرایان نیز گفت: قطعا گروه‌ها و جناح‌ها دوست دارند جریان اصولگرایی بیشتر متاثر از ایده‌ها و آمال‌شان باشد و این طبیعی است، ولی وقتی کنار هم قرار می‌گیرند و قبول می‌کنند که با هم تعاملی داشته باشند باید اصول ائتلاف را بپذیرند از خواسته‌های خود کوتاه بیایند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده