ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آب و هوا تداوم بارش ها در کشورکاهش محسوس دما

آب و هوا/ تداوم بارش ها در کشور/کاهش محسوس دما

مهر/ سازمان هواشناسی درباره ادامه بارش‌ها در کشور و تشدید بارش در استان‌ گیلان و غرب مازندران هشدار داد.
بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی همچنین مرکز و شمال شرق کشور از اواخر وقت یکشنبه با افت قابل توجه دما بین ۵ تا ۱۰ درجه روبرو خواهد شد.
بر اساس همین گزارش، بارش نخستین برف پاییزی اردبیل را سفید پوش کرد. بارش برف از بامداد یکشنبه در این شهر و شهرستان های نیر، سرعین، نمین، مشگین شهر و خلخال شروع شده است.

دمای هوای اردبیل هم اکنون یک درجه سانتی گراد زیر صفر است.
کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با عبور سامانه بارشی فعال از کشور امروز در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران گاهی وزش باد و در برخی مناطق نواحی مرکزی، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: بتدریج تا اوایل شب از شدت بارش ها در مناطق شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود.
رفیعی گفت: روز دوشنبه فعالیت سامانه بیشتر در مناطق سواحل دریای خزر، به ویژه درسواحل مرکزی و غربی، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی و شمال شرق کشور به صورت بارش باران و برای برخی مناطق جنوب شرق و شرق کشور بارش پراکنده باران گاهی با رعدو برق و وزش باد خواهد بود.
وی ادامه داد: روز سه شنبه در دامنه های جنوبی البرز، مناطق شمال شرق و شرق کشور بارش به صورت پراکنده است.

رفیعی افزود: با تقویت جریان های شمالی و ریزش هوای سرد در روزهای یکشنبه و دوشنبه، کاهش دما در نیمه شمالی کشور محسوس است و در مناطق کوهستانی شمال غرب، دامنه های البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش برف نیز پیش بینی می شود.
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، از روز سه شنبه در نیمه غربی کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد و امروز نیز در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X