ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نایب رئیس مجلس: بودجه عمومی سال 94 احتمالا با کسری مواجه است

نایب رئیس مجلس: بودجه عمومی سال 94 احتمالا با کسری مواجه است

تسنیم/ نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، گفت: از بودجه عمومی ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی سال ۹۴ کشور احتمالا با کسری که تقریبا معادل هزینه‌های جاری حقوق و دستمزد و اضافه کار پرسنل و مدیران کشور است، مواجه می‌شویم که باید هزینه های اداره کشور را کاهش دهیم.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌ فرد، در جلسه شورای اداری استان هرمزگان، اعتماد به مدیران استانی و در اختیار قرار دادن بالاترین سطح اختیارات به آنان را امری ضروری خواند و اظهار داشت: افزایش اختیارات استانداران و مدیران نیاز جدی برای اداره کشور است.

وی افزود: ایران اسلامی در طول سه دهه به قدرت بزرگ سیاسی منطقه و فرامنطقه ای تبدیل شده و برای تثبیت حقوق قطعی و مشروع خویش رویاروی قدرت های بزرگ قرار گرفته و بر خلاف اراده آنها حقوق خود را با قدرت استیفا کرده و آنان را به قبول ایران هسته‌ای وادار کرده است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: کشور ما موفق شد تا دنیا را به قبول ایران هسته‌ای وادار کند و امروز کشورهایی که ابتدا فکر می‌کردند ایران قطعا شکست می‌خورد از پیروزی کشور شگفت زده‌اند.

ابوترابی با بیان اینکه ایران اسلامی در مسیر تحول و تغییر بنیادی حرکت می‌کند، ابراز داشت: کشور ایران در دنیا نماد قدرت ملی، انسجام اسلامی و حرکت مبنی بر دانش و فناوری تبدیل شده که آینده درخشانی خواهد داشت.

وی، فراهم آوردن امکانات رفاهی، از بین بردن نابرابری‌ها و متوازن ساختن خدمات زیر ساخت‌ها و بنیان‌های این حرکت را از جمله مواردی برشمرد که برای دستیابی به آرمان‌های تعریف شده در قانون اساسی الزامی است.

نایب رئیس اول مجلس، امنیت را اولین نیاز هر کشور برای توسعه دانست و ادامه داد: امنیت حاکم در کشور مرهون تلاش‌های ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و امنیتی، علما و دانشمندانی است که قدرت دفاعی را در سطح قدرت های برتر قرار داده است.

ابوترابی به حضور 70 درصدی مردم در مدیریت کشور اشاره و تصریح کرد: اقتدار سیاسی برای دولت مردان در پرتو مشارکت همراه با رقابت خورده که این نظام سیاسی با پشتوانه فقیهی عادل و مدیری حکیم ظرفیت های استثنایی را برای کشور فراهم ساخته است.

وی، پرداختن به سیاست متناسب شدن حجم دولت با وظایف حاکمیتی برای رسیدن به افق های روشن را امری ضروری تلقی کرد و افزود: با متوازن شدن حجم دولت با وظایف حاکمیتی هزینه های اداره کشور کاهش و منابع برای پرداختن به امور حاکمیتی و نیازهای قطعی کشور کاهش داد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: از بودجه عمومی 230 هزار میلیارد تومانی سال 94 کشور احتمالا با کسری که تقریبا معادل هزینه‌های جاری حقوق و دستمزد و اضافه کار پرسنل و مدیران کشور است و باید هزینه های اداره کشور را کاهش دهیم و این امر با متوازن شدن دولت با وظایف حاکمیتی محقق می شود.

وی تصریح کرد: نقش مدیران میانی برای کوچک کردن دولت نقشی اساسی است تا منابع کشور برای تولید و خدمت به مردم هزینه شود بنابراین هر کاری که به دست مردم انجام می شود باید به دست مردم سپرده شود.

ابوترابی به بحران آب در کشور اشاره داشت و بیان کرد: دانش باید در تار و پود زندگی و مدیریت زندگی ملت قدرتمند ایران حضور داشته باشد و برای استفاده از منابع آب با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌بری باید مطالعات جدی انجام شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، ایجاد رقابت سالم و افزایش درآمد را از پیامدهای ارئه اختیار به مدیران استانی دانست و تصریح کرد: برگرداندن درآمدهای حاصل هر استان ها به آنها سبب ارتقاء انگیزه مدیران می شود.

وی تاکید کرد: باید با سرمایه گذاری در بخش گمرکات، رشد اقتصادی و جلوگیری از قاچاق به عنوان مهمترین بلای اقتصاد کشور فراهم شود اما روزمرگی مدیران اجازه توجه به مشکلات بزرگ را نمی‌دهد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه کشورهایی که به دریا و آبهای آزاد راه ندارند، کشورهای محکوم به مرگ هستند اظهارداشت: ایران نقطه ژئوپولیتیک کره خاکی است که یکی از دلایل آن وجود دریا در شمال و جنوب کشور است اما اقتصاد دریا در کشور ما جایگاه مناسبی ندارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X