ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جشنواره فجر برای تئاتر خیابانی ارزشی قائل نیست

جشنواره فجر برای تئاتر خیابانی ارزشی قائل نیست

باشگاه خبرنگاران/ جشنواره فجرآن طور که باید به بخش تئاتر خیابانی ارزش قائل نمی‌شود و آن را نادیده می‌گیرد.
فاطمه رادمنش کارگردان نمایش «نوازش جوجه تیغی» منتخب بخش خیابانی سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر فجر گفت: داستان این نمایش در مورد یک کارگری است که خانواده‌اش در حال فروپاشی هستند خانواده‌ای که مخصوصا پدر خانواده از خود بیگانگی آنها را دربرگرفته است .
وی در رابطه با انگیزه خود از انتخاب این نمایشنامه بیان کرد: همانطور که در تئاترهای خیابانی پرداختن به مشکلات حائز اهمیت است در این نمایش هم ما به این امر اشاره کرده‌ایم و آنها را به تصویر می‌کشیم.
رادمنش با اشاره به اینکه این تئاتر جزء نمایش کارگری محسوب می‌شود، اظهار داشت: تئاتر کارگری جزء تأثیرگذارترین قسمت نمایش به حساب آید و از دغدغه و مشکلات می‌گوید. همچنین راهکارهایی را نشان می‌دهد که به راحتی می‌توانیم از اهمیت آن متوجه شویم.
وی در راستای جوایز بخش تئاتر خیابانی مطرح کرد: متأسفانه حتی جوایزی که برای این قسمت در نظر می‌گیرند هم نسبت به مابقی کم است اما موضوع ارزش مادی آن نیست بلکه ارزشی است که برای مخاطبان قائل می‌شوند بخشی که نقش بسزایی در ارائه و نشان دادن این مشکلات دارد. می‌توان گفت در وجود کسانی که با این شرایط تئائر خیابانی به اجرا می‌برند نوعی فداکاری و نگاه‌های آرمان گرایانه‌ای قرار دارد که اگر به آنها توجه نشود، حضور آنها کمرنگ خواهد شد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده