ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

30 درصد نزول قیمت در تجهیزات پزشکی

30 درصد نزول قیمت در تجهیزات پزشکی

باشگاه خبرنگاران/ مدیر اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی از کاهش 30 درصدی قیمت تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال جاری خبر داد.
مهندس حسین عظیم‌زاده مدیر اداره نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی در خصوص سیکل قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی گفت: قیمت‌گذاری تجهیزات پزشکی در گذشته توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که متولی این امر بودند صورت می‌گرفت ولی در حال حاضر توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد.

وی افزود: با شروع طرح تحول سلامت تلاش شد که بیمار از بیمارستان خارج شود و تأمین ملزومات پزشکی توسط خود بیمارستان صورت گیرد و با توجه به اینکه ما قیمت نداشتیم، این نگرانی به وجود آمد که وزارت بهداشت نتواند مخارج را تأمین کنند، بنابراین وزارت بهداشت تصمیم گرفت کالاها را قیمت‌گذاری کند و به مراکز و بیمارستان‌ها ارائه دهد.

وی در ادامه گفت: با شروع طرح تحول سلامت، فرآیند قیمت‌گذاری با فراخوان شرکت‌های تجهیزات پزشکی برای کالاهای مصرفی عمومی و تخصصی پزشکی صورت گرفت. مبنی بر اینکه وزارت بهداشت قصد خرید و اداره کل قیمت‌گذاری دارند پس شرکت‌ها، قیمت به ما اعلام کردند تا در لیست ما قرار بگیرند.

وی در خصوص اختیارات قانونی که به وزارت بهداشت برای قیمت‌گذاری داده شد، عنوان کرد: هیئت دولت در خرداد 93 اختیار قانونی برای قیمت‌گذاری را به وزارت بهداشت داد که در اسفند 93 به رییس سازمان غذا و دارو ابلاغ گردید و کمیسیونی برای قیمت‌گذاری تشکیل شد. در سال 93 ما فقط سقف قیمت‌ها را داشتیم و خرید فقط از فهرست سازمان غذا و دارو که متخصص مراکز دولتی بود، صورت می‌گرفت که این امر موجب کاهش قیمت تجهیزات گردید.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای قیمت‌گذاری تصریح کرد: ما قیمت‌گذاری کشورهای مختلف، بازار و سوابق اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی را بررسی کردیم و چهارچوبی برای کاهش قیمت تعیین نمودیم و این فراخوان را مجدد تکرار کردیم که همه‌ی مراکز درمانی ملزم به اجرای آن هستند، میزان کاهش قیمت از سال 93 نسبت به سال 94، 30 درصد است، که این یک اتفاق امیدوار کننده در حوزه بهداشت و درمان و در راستای طرح تحول سلامت بوده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده