ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سردار سلامی: ملت‌های مسلمان دربرابر مقامات آمریکایی سرخم نمی‌کنند

سردار سلامی: ملت‌های مسلمان دربرابر مقامات آمریکایی سرخم نمی‌کنند

تسنیم/ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ملت‌های مسلمان دیگر برابر مقامات آمریکایی سرخم نمی‌کنند، تاکید کرد: امروز آمریکایی‌ها با همه تدابیر امنیتی، مخفیانه سفر می‌کنند و جهان اسلام برای آنان امن نیست.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سردار شهید اسلام، شهید محمود کاوه که در محل حسینیه بهشت رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد، در بخش ابتدایی سخنانش با بیان اینکه امام راحل منشاء اقتدار، آبرو، استقلال و آزادی ملت ایران و احیای مکتب اسلام در عصر جدید بودند، اظهار داشت: خداوند متعال را سپاسگزاریم که در این مکان معنوی و در جوار شهیدان والامقام انقلاب اسلامی و در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم در جمع خانواده بزرگوار شهیدان شرف حضور داریم. بنده حقیقتاً برای خود این حضور را یک عنایت الهی و یک توفیق می‌دانم.
وی افزود: خداوند در قرآن چشمان ما را به روی حقایق باز می‌کند و جنبه ملکوتی حقایق را نشان می‌دهد، خداوند در قرآن شهیدان را زنده می‌داند و این یک حقیقت مسلم است که آنها زنده هستند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: هر کشوری و ملتی بدون داشتن مردان و زنان بزرگ به شکوه نمی‌رسد، رمز و راز بزرگی ملت ایران در نظام جهانی، ستاره‌های درخشانی‌اند که در دوران انقلاب و دفاع مقدس در جهادی نابرابر و عاشورایی توانستند سیاست‌های بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر را دفن کنند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: عظمت این ملت به مردان و زنانی است که اراده هجرت داشتند و در خطوط مقدم نبرد برای از دست‌دادن‌ جان خویش، از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، شهدا برای ما کهکشانی پر از ستاره ساختند که مسیر عزت و استقلال و آزادی و آبرو و شرف ما را در جهان امروز نشان می‌داد و همچنان نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه بدون داشتن شهیدانی این‌چنین والامقام، نمی‌توانستیم نیروی مقاومت و ثبات‌قدم را برای مقابله با دشمنان اسلام و ایران در پیکره اجتماعی و ملی خود متبلور کنیم، گفت: بدون آن‌ها نمی‌شد برابر این قدرت‌های زورگو و نیروی نظامی قدرتمند ایستاد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: تاریخ نمونه‌های بی‌شماری از کشورهایی دارد که نامی از آن‌ها در جغرافیای جهان نیست و اگر هم حیاتی دارند در ذلت است، اما ایران بزرگ امروز به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای دارای تاثیر جهانی است و در نظام بین‌الملل می‌درخشد و این جز تاثیر خون شهیدان نیست.
وی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به شخصیت و ویژگی‌های شهید کاوه افزود: وقتی داستان این فرزندان را مطالعه می‌کنیم، موهبت‌های خدا را می‌شناسیم، ‌شهید کاوه از کم نظیرترین شخصیت‌های جهادی تاریخ اسلام است. وقتی به تاریخ حیات ‌این شهید مراجعه می‌کنیم، شاهد هستیم وی اسطوره سلحشوری و نمونه ‌شجاعت بی‌بدیل است.
سردار سلامی با اشاره به اینکه ارتفاعات کردستان خاطرات زیادی از سردار کاوه دارد، بیان کرد: وی رادمرد بزرگ تاریخ جهان در طول حیات ایران و اسلام است؛ وی حقیقتاً انسانی بود که کردستان را از خطر تجزیه نجات داد، کردستانی که نگین سبز کشور ایران است.
وی با اشاره به اینکه داستان‌های شگفت‌انگیز زیادی از سردار کاوه در جنوب به یاد مانده است، افزود: این‌ها به نظر می‌رسد که دیگر قابل تکرار نباشد، انسان به اسرار درونی این انسان‌های والامقام دست پیدا نمی‌کند. بضاعت ذهنی بنده و واژه‌ها قادر به تصویر کشیدن این شخصیت بزرگ نیست زیرا هر چیزی که الهی شود، بالاتر از نگرش ما می‌شود. یک حقیقت بزرگ در زندگی این انسان بزرگ جاری است که وی تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) است و از دوران کودکی و نوجوانی با مسجد امام حسن(ع) آشنا بود و یک بچه هیئتی بود و با تعالیم اسلام از طریق پدرش آشنا شد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به درس‌آموزی شهید کاوه از مقام معظم رهبری، تاکید کرد: عبارات زیبایی از سوی رهبر عزیزمان برای شهید محمود کاوه بیان شده است، ایشان فرمودند: "محمود وقتی نوجوان بود شاگرد ما بود و امروز استاد ما است." این تعابیر درباره کسی به کار گرفته نشده است.
وی تصریح کرد: از این ستاره‌های درخشان در میان شهدای والامقام خود زیاد داریم و هر روز می‌توان به وجود تعداد زیادی از آنها افتخار کرد، سلحشوری‌های شهید کاوه نه فقط یک شهادت عادی بود بلکه با هنرنمایی در کردستان، آرزوهای دشمنان ما را با فروپاشی مواجه می‌کرد.
سردار سلامی با اشاره به اینکه آن زمان همه اشرار عالم جمع شده بودند تا ایران را تجزیه کنند افزود: آنها می‌خواستند انقلاب امام خمینی(ره) را با شکست مواجه کنند و دوباره به سرنوشت و زندگی ما بازگردند و برای آنها سخت بود امام با دست خالی، آمریکا از سوق‌الجیشی‌ترین منطقه جهان فراری دهد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: برای آن‌ها سخت بود، نظامی مستقل شکل بگیرد که امروز به درختی تناور در نظامی جهانی تبدیل شده است و برای همین نظام استکباری آرایش سیاسی و نظامی نیرومندی را تدارک دید و از زمین و آسمان بر این کشور حمله کرد و تمامی ظرفیت‌ها را به خدمت گرفت تا ملت ایران را از اسلام و امام دور کند.
وی خاطرنشان کرد: آن‌ها (شهدای ما) می‌دانستند که نباید ولی امرشان را در میدان جهاد علیه دشمنان تنها بگذارند و لباس رزم به تن کردند، این جز از طریق تربیت اسلامی محقق نمی‌شود.
سردار سلامی تصریح کرد: امروز استقلال بخش مهمی از کشور ما مدیون رشادت شهید کاوه است. شهید کاوه تا شش متری دشمن پیش می‌رفت و چشم در چشم وی می‌جنگد و در نهایت نارنجک دشمن وی را مجروح می‌کند، هرجا عملیاتی قفل می‌شود محمود کاوه کلید آن قفل است و این برای ما و خراسانی‌ها یک افتخار جاودان است.
وی افزود: تواضع، ادب، حیا و رفاقت محمود کاوه زبا‌ن‌زد بود، هیچکس نمی‌توانست از وی از روبه‌رو عکس بگیرد چراکه به‌دنبال شهرت و نام نبود.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه آنچه امروز شما به‌عنوان ایران بزرگ و ایران بین‌المللی در سوریه، عراق و یمن می‌بینید و در هر نقطه ممکن راه نفوذ آمریکا و غرب را بر سرنوشت مسلمانان مسدود ساخته است، حاصل رشادت امثال کاوه است، گفت: آن‌ها (شهدا) به ما ادبیات مقاومت را یاد داده و زندگی برابر مستکبران را نشان دادند.
سردار سلامی افزود: امروز می‌بینیم ایران چگونه توانسته برابر زیاده‌خواهی دشمنان بایستد و رهبر و پیشوایش در برابر سیاست‌های سلطه‌طلبانه بایستد و شجاعانه سیاست‌های شیطانی آن‌ها را افشا کند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه راه تنفس قدرت‌های بزرگ بسته شده و مدیریت تحولات منطقه‌ای برای غرب غیرممکن شده است، تاکید کرد: ایران امروز معادلات سیاسی را در کنترل خود گرفته است و درحالی که درگیر محاصره اقتصادی بوده به پیشرفت علمی رسیده است و در اوج تحریم موشک‌هایش در آسمان پرواز می‌کند و ماهواره‌اش در مدار قرار می‌گیرد و دانشمندانش، هسته‌ها را می‌شکافند و دشمن آن‌ها را ترور می‌کند، اما این مسیر پیشرفت ایران ادامه دارد.
سردار سلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری امروز فریاد می‌زند برابر سیاست‌های استکبار ایستاده‌ایم و راه را ادامه می‌دهیم، رهبر ما یک دشمن‌شناس واقعی است و آن‌ها را به خوبی می‌شناسد.
وی با تاکید براینکه ایران از محاصره اقتصادی بیمی ندارد، گفت: می‌دانیم که تکیه‌گاه این مردم آن قدر بزرگ است که تمامی قدرت‌ها برابرش کوچک هستند. رهبر ما می‌داند جوانان زیادی هستند که به کاوه اقتدا کنند و مانند وی در صحنه حاضر شوند و شکست سنگینی را بر استکبار وارد کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: رهبر ما می‌داند که مردم ما به فتنه‌های داخلی تن نمی‌دهند و در مقابل تحریم‌ها صبور هستند و استقلال و عزت خود را با پول و ثروت تعویض نمی‌کنند، این داستان ملتی است که می‌خواهد در تاریخ جاودانه باشد.
وی گفت: دشمنان ما امروز رو به زوال هستند و ملت‌های مسلمان دیگر برابر مقامات آمریکایی سرخم نمی‌کنند؛ دیگر مقامات آمریکایی جرات حضور در میان کشور اسلامی ما را ندارند. امروز آمریکایی‌ها با همه تدابیر امنیتی، مخفیانه سفر می‌کنند و جهان اسلام برای آنان امن نیست.
سردار سلامی با بیان اینکه دیگر مسلمانان حاضر نیستند تحت استعمار خارج کنند، اظهار داشت: همه این واقعیت را فهمیده‌اند که استکبار امروز توطئه و تفرقه در جهان اسلام را در دستور کار قرار داده‌ اما ما مطمئن هستیم با آگاهی مسلمانان این توطئه‌ها راه به جایی نمی‌برد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X