ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خط و نشان دوباره شرکت فرودگاه‌ها برای ایرلاین‌های بدهکار

خط و نشان دوباره شرکت فرودگاه‌ها برای ایرلاین‌های بدهکار

ایسنا/ هرچه از اختلاف‌های اقتصادی میان شرکت فرودگاه‌ها با ایرلاین‌های کشور می‌گذرد، به نظر می‌رسد مشکل بدهی‌های معوق شرکت‌های هواپیمایی، بیش از پیش غیرقابل حل می‌شود. این بار رییس شرکت فرودگاه‌ها از ایرلاین‌هایی سخن گفته که پول دارند اما ترجیح می‌دهند به جای پرداخت بدهی، سرمایه‌گذاری جدید انجام دهند.

هرچند رحمت‌الله مه‌آبادی در نشست در نشست اخیر خود با خبرنگاران اعلام کرد «روند افزایشی بدهی ایرلاین‌ها به این شرکت متوقف شده» اما در عین حال، از طلب‌های معوقی سخن گفته که هنوز ایرلاین‌ها نتوانستند آن را پرداخت کنند.

این رقم که از چند سال قبل و همزمان با افزایش تعرفه خدمات فرودگاهی شکل گرفت و پس از مدتی قرار گرفتن در حدود رقم 400 میلیارد تومان به بیش از 600 میلیارد رسیده، حالا کار را به جایی رسانده که شرکت فرودگاه‌ها مجبور است ایرلاین‌های بدهکار را تهدید کند.

هرچند مه‌آبادی اعلام کرده خبری از قرار دادن ممنوعیت برای پرواز ایرلاین‌های بدهکار وجود نداشته و شرکت فرودگاه‌ها به این حوزه ورود نخواهد کرد، اما در عین حال گفته در صورت نیاز این شرکت با ایرلاین‌های بدهکار برخورد قانون خواهد کرد.

در صحبت‌های جدید مطرح شده بین ایرلاین‌ها یک طبقه‌بندی سه‌گانه شکل گرفته است. گروه نخست که وضعیت مالی نسبتا مطلوبی داشته و توان بازپرداخت بدهی‌هایشان را دارد. گروه دوم که با توجه به بالا‌بودن خدمات تکلیفی و فشارهای تحریم در مضیقه قرار داشته و شرکت فرودگاه‌ها تلاش می‌کند به آنها فشار چندانی به آنها وارد نکند که ایران‌ایر جزو آنها به حساب می‌آید و البته گروه سوم که به اعتقاد مه‌آبادی توان بازپرداخت بدهی‌هایشان را دارند، ولی نسبت به آن اقدامی نمی‌کنند.

براساس این صحبت‌ها شرکت فرودگاه‌ها ایرلاین‌هایی را رصد کرده که به جای برنامه‌ریزی برای بازپرداخت بدهی‌هایشان ترجیح می‌دهد سرمایه‌هایشان را به حوزه‌های دیگر برده و به سود‌آوری بپردازد.

مه‌آبادی برای این گروه رسما خط و نشان کشیده و اعلام کرده شرکت فرودگاه‌ها در جریان مذاکراتی که با سازمان هواپیمایی داشته براساس قانون با آنها برخورد می‌کند و احتمالا محدودیت‌هایی شامل حالشان خواهد شد.

هرچند هنوز از سوی شرکت‌های هواپیمایی نسبت به این موضوع اظهارنظر رسمی شکل نگرفته است، اما به نظر می‌رسد دوران نه جنگ و نه صلح میان شرکت فرودگاه‌ها و ایرلاین‌های بدهکار به سر آمده و در آینده نزدیک باید تکلیف این بدهی‌ها روشن شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X