ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ناسا برای «زنبورفضایی» فراخوان عمومی همکاری داد

ناسا برای «زنبورفضایی» فراخوان عمومی همکاری داد

آنا/ زنبور فضایی نام ربات مکعبی و بدون دست ناساست که برای ساخت و رفع ایرادهای آن نیازمند یاری همه افرادی است که نبوغی در این زمینه دارند و هر کس می‌تواند با مراجعه به سایت ناسا ثبت نام کند.

سازمان فضانوردی آمریکا اعلام کرد هرکس فکر می‌کند می‌تواند ربات و بازوی بهتری بسازد، به ناسا بیاید. این نخستین بار نیست که این سازمان برای دریافت ایده‌های تازه به آرای عمومی مراجعه کرده است. برگزاری توفان‌های فکری در ناسا شهرت و رواج زیادی دارد. پروژه‌های «روبونوت»2 و «ساخت نرم‌افزار برای ساعت فضانوردی» دو نمونه اخیری هستند که ناسا با کمک افراد عادی انجام داد و اکنون برای تکمیل پروژه «زنبور فضایی» خود نیز به همین راه متوسل شده است.

زنبور فضایی نام ربات مکعبی زردی است که طول هر ضلعش 30 سانتی‌متر است و برای کار مهمی طراحی شده است. این ربات باید در اطراف ایستگاه فضایی بین‌المللی بگردد و امور ساده‌ و پیچیده مربوط به نگهداری و تأمین مایحتاج بخش‌های مختلف را برعهده داشته باشد.


اکنون فضانوردان برای انجام کلیه امور تعمیر و نگهداری، ناگزیر به خروج از ایستگاه هستند که این کار با دشواری‌ها و خطرهای زیادی همراه است. از آنجا که این ربات هیچ بازویی نداشت، حال برای راحت‌تر کردن کار فضانوردان، ناسا از ایده‌های بازودار هم استقبال می‌کند اما این بازو نباید بلندتر از 30 سانتی‌متر باشد.

در صورتی‌ که ایده‌ ارائه‌شده حائز شرایطی مانند صرفه اقتصادی و عملی بودن تکنولوژیک باشد، فرد صاحب آن وارد ناسا می‌شود و در آنجا ایده‌اش را عملی می‌کند.

حال اگر فکر می‌کنید می‌توانید بازوهای بهتری نسبت به آنچه در ناسا موجود است بسازید، بهتر است به وب‌‌سایت این سازمان سری بزنید اما ورود آسان نخواهد بود چراکه تا کنون 1500 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند ولی حتی اگر نتوانید عضو ناسا شوید باز هم به امتحان‌کردن می‌ارزد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده