ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اذعان نخست وزیر سابق قطر به باهوشی مذاکره کنندگان ایرانی

اذعان نخست وزیر سابق قطر به باهوشی مذاکره کنندگان ایرانی

ایرنا/ نخست وزیر سابق قطر با اشاره به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با قدرت های جهانی گفت :باید به یک چیز اعتراف کنم و آن این است که ایرانیان باهوش تر و صبورتر از ما بوده، و مذاکره کنندگان بسیار خوبی هستند.

حمد بن جاسم آل ثانی، در گفت و گو با روزنامه فاینانشال تایمز انگلستان اظهار کرد: ببینید ایرانیان چند سال با قدرت های جهانی به مذاکره نشستند؛ فکر می کنید یک دولت عربی قادر است تا این مدت مذاکره کند؟
وی در رابطه با روابط کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ایالات متحده گفت: ما اعراب همانند یک شریک قابل اعتماد برای امریکا ظاهر نشدیم. باید روابط ممتازی با ایالات متحده داشته باشیم، اما این کشور همانند گذشته به منطقه ما نمی آید. به هیچ وجه توازنی در روابط اعراب و ایالات متحده وجود نداشته است. بطوری که برای 30 سال قیمت نفت را در جهت مصالح آنان کنترل کردیم، اما در مقابل چه بدست آوردیم؟

حمد بن جاسم افزود: زمانی که قیمت نفت در حال افت شدید بود، می گفتند قیمت را کنترل کنید و در زمان افزایش بهای نفت ما را به انحصار متهم می ساختند و می گفتند حق چنین کاری را ندارید.

نخست وزیر پیشین قطر در بخش دیگری از گفت و گوی خود در رابطه با اختلاف با عربستان در بازه ای زمانی بر سر مدیریت مساله سوریه تصریح کرد: موضوعی را شاید برای نخستین بار می خواهم مطرح کنم؛ در سال 2012 زمانی که درگیر مساله سوریه شدیم چراغ سبز به ما نشان داده شد تا این موضوع را قطر مدیریت کند، اما پس از آن تغییراتی در سیاست های عربستان ایجاد شد و این کشور نسبت به این که می خواهد قطر در پشت صحنه باشد ما را مطلع نساخت. به همین جهت موضوع به این شکل ادامه پیدا کرد که ما در رقابت با آنها بودیم و این درست نبود.
وی در ادامه مورد این که آیا در لیبی نیز چنین چیزی رخ داد که قطر و امارات هریک از گروهی حمایت می کردند، گفت: در لیبی نیز آشپزهای زیادی بودند و به همین دلیل غذا خراب شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده