ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت میلیونی چچنی ها از رئیس جمهوری خود در برابر لیبرال های روسیه

حمایت میلیونی چچنی ها از رئیس جمهوری خود در برابر لیبرال های روسیه

ایرنا/ بیش از یک میلیون نفر در پایتخت جمهوری چچن در حمایت از «رمضان قادراف» رئیس جمهوری چچن در برابر لیبرال های غرب گرای روسیه که خواستار استعفای وی شده اند، اجتماع کردند.

رسانه های روسیه روز جمعه به نقل از وزارت کشور جمهوری چچن اعلام کردند بیش از یک میلیون نفر در اجتماع حمایت از قادراف در میدان مرکزی و چند خیابان اطراف آن در گروزنی پایتخت چچن شرکت کردند.
در این اجتماع، علاوه بر ساکنان جمهوری چچن، از مناطق اطرف آن و شماری از روسها نیز شرکت داشتند و شرکت کنندگان بر حمایت خود از قادراف تاکید کردند و وی یک را میهن دوست واقعی روسیه خواندند.
«رمضان قادراف» رئیس جمهوری چچن که در یک سال اخیر از طرف لیبرال های غرب گرای مخالف دولت روسیه تحت فشار و انتقاد قرار گرفته است در آخرین اظهارات علیه این گروه ها اعلام کرد که گروه های مخالف دولت غیرپارلمانی روسیه در واقع خائنانی هستند که ازجمله نقشه غرب علیه روسیه را اجرا می کنند.
این اظهارات قادراف، واکنش شدید رهبران مخالفان دولت را در بر داشت و گروهی از آنها با صدور بیانیه ای که حدود 7 هزار نفر در فضای مجازی از آن حمایت کردند خواستار استعفای قادراف شدند.
سخنرانان اجتماع امروز در گروزنی، قادراف را فرد میهن پرست و طرفدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خواندند و خاطرنشان کردند ادعاهای علیه وی بی اساس است.
شرکت کنندگان در اجتماع گروزنی همچنین بر حمایت ساکنان جمهوری چچن از قادراف تاکید و درخواست مخالفان دولت روسیه برای استعفای وی را غیرقانونی و نامشروع خواندند.
«محمد داووداف» رئیس مجلس جمهوری چچن در این اجتماع گفت: امروز که روسیه به دفاع از منافع خود در عرصه جهانی می پردازد مخالفان دولت روسیه به دستور اربابان آمریکایی خود، سیاست های دولت را به باد انتقاد گرفته اند.
وی با برشمردن نام رهبران مخالفان دولت روسیه ازجمله «لوریس خادارکوفسکی» و «آلکسی ناوالنی» آنها را به خیانت متهم کرد و افزود: رئیس جمهوری چچن به حمایت از دولت روسیه و شخص رئیس جمهوری برخاسته است و به همین دلیل قادراف که در بین مردم چچن و مناطق دیگر روسیه محبوبیت زیادی دارد از طرف لیبرال ها تحت فشار بی سابقه قرار گرفته است که الان هم به شدت ادامه دارد.
این اجتماع را اتحادیه سندیکاهای کاری جمهوری چچن برگزار کرد و قبلا برای برگزاری 750 هزار نفر برنامه ریزی شده بود که شمار شرکت کنندگان در ان از یک میلیون نفر فراتر رفت. هزاران نفر از مناطق اطراف چچن ازجمله جمهوری های اینگوش و داغستان در این اجتماع شرکت داشتند.
بخش عمده مخالفان دولت روسیه را لیبرال های غرب گرا تشکیل می دهند که ساکنان مسلمان مناطق قفقاز روسیه را دائما مورد انتقاد قرار می دهند. پس از قتل بوریس نمتسوف رهبر غرب گرای دولت روسیه در ماه مارس سال گذشته که گفته می شود مجریان قتل از چچنها بودند تنش ها میان لیبرال های روسیه و قادراف افزایش یافته است.
جمهوری چچن با یک میلیون و 350 هزار جمعیت در منطقه قفقاز روسیه واقع شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده