تقویم تاریخ اعلام موجودیت سازمان آزادی بخش الجزایر در قاهره

تقویم تاریخ/ اعلام موجودیت سازمان آزادی بخش الجزایر در قاهره

خراسان/ اول نوامبر 1954 میلادی - اعلام موجودیت سازمان آزادی بخش الجزایر در قاهره
سرزمین اسلامی الجزایر طی سال های سده نوزدهم میلادی، عرصه درگیری های گسترده ای بین استعمارگران فرانسوی و مجاهدان مسلمان الجزایر بود. این کشور در نهایت در اوایل قرن بیستم میلادی، به طور کلی زیر سلطه استعماری فرانسه قرار گرفت و در این مدت، مبارزات آزادی خواهانه ملت الجزایر به طور پراکنده ادامه داشت. پس از پایان جنگ بین الملل دوم و تضعیف استعمار فرانسه، گروهی از مبارزان استقلال طلب الجزایری به رهبری احمد بن بلا، سیاستمدار برجسته این کشور، در اول نوامبر1954 نهضت آزادی بخش الجزایر را تأسیس کردند و با انسجام بیشتری به مبارزات ضداستعماری خود ادامه دادند. از این پس، جنگ های استقلال الجزایر وارد مرحله جدیدی شد و طی هشت سال پس از آن، صدها هزار نفر از انقلابیون و مخالفان استعمار در الجزایر توسط فرانسویان کشته شدند. این مبارزات در نهایت به نتیجه رسید و سرانجام در پنجم ژوئیه 1962 میلادی، استقلال الجزایر به دست آمد. با پیروزی مبارزان این کشور، الجزایر پس از نزدیک به 130 سال استعمار، استقلال خود را بازیافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقویم تاریخ اعلام موجودیت سازمان آزادی بخش الجزایر در قاهره» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X