ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام وزارت بهداشت: زندانیان محرومترین قشر از نظر دریافت خدمات بهداشت شغلی هستند

مقام وزارت بهداشت: زندانیان محرومترین قشر از نظر دریافت خدمات بهداشت شغلی هستند

ایرنا/ رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: زندانیان یکی از محروم ترین اقشار از جنبه دریافت خدمات بهداشت شغلی هستند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی زندان همدان رضا عزتیان در نشست تخصصی بهداشت و درمان اداره کل زندان های همدان افزود: اگر زندانیان بخشی از این خدمات بهداشت حرفه ای را دریافت می کردند شاید به زندان نمی افتادند.
وی اضافه کرد: برای نهادینه سازی بهداشت شغلی در زندان ها یک نشست تخصصی ملی با حضور عوامل بهداشت سازمان زندان ها و بهداشت حرفه ای کشور برگزار می شود.
وی اظهار کرد: وزارت بهداشت می تواند برای ارتقای بهداشت حرفه ای زندانیان اقداماتی نظیر ارائه بسته های خدماتی و برگزاری دوره های آموزشی انجام دهد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به بهداشت حرفه ای در زندان ها، یکی از روشهای توجه به زندانیان را ارئه خدمات بهداشت حرفه ای به آنان ذکر کرد.
این مسئول در وزارت بهداشت و درمان گفت: امید به زندگی در ایران هم اکنون 72 سال است که اگر بخواهیم این آمار را به 90 سال برسانیم باید به بهداشت و سلامت شغلی توجه ای ویژه داشته باشیم.
عزتیان افزود: مسیر سلامت کشور از تدوین سلامت شخصی می گذرد که برای توئجه به این مولفه باید در ارتباط با سلامت شغلی فرهنگ سازی انجام شود.
معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای همدان از راه اندازی کمیسیون بهداشت حرفه ای در این اداره کل خبر داد و گفت: طبق بخشنامه ارائه شده از سوی سازمان زندانها این کمیسیون راه اندازی شد و جلسه های آن به صورت داخلی برگزار شده و خروجی های بسیار خوبی داشته است.
پژمان پروین اظهار کرد: در حال حاضر تمام زندانهای استان همدان مجهز به کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی شده است.
وی اضافه کرد: هدف از ایجاد کارگاه ها غنی سازی اوقات فراغت مددجویان است که این اقدام با تخلیه روانی مددجویان همراه است.
وی بیان کرد: از دیگر اهداف ایجاد کارگاه ، توانمند سازی مددجویان است که بعد از آزادی از زندان با فراگیری حرفه وشغل به آغوش گرم خانواده بازمی گردند.
وی افزود : به مددجویانی که در مراکز اشتغال در زندان ها فعالیت می کنند طبق دستور العمل سازمانی ماهیانه هزینه پرداخت می شود و بسیاری از آن ها نیز بیمه هستند.
وی با استقبال از طرح ارتقای سازی طرح بهداشت حرفه ای در زندان ها ، توجه به ایمنی و بهداشت حرفه ای در مراکز اصلاحی و تربیتی را لازم و ضروری دانست.
معاون اداره کل زندان همدان گفت: بهداشت حرفه ای به عنوان یک استراتژی با اهمیت نه تنها سلامتی افراد در محیط کار را در نظر می گیرد بلکه تاثیر مثبت و قابل ملاحظه ای در افزایش بهره وری، انگیزش کار، رضایت شغلی و افزایش کیفیت زندگی افراد جامعه دارد.
کارشناس ایمنی و بهداشت حرفه ای سازمان زندان های کشور به همراه کارشناس هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان نیز در این نشست حضور داشتند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده