ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام آمریکایی: روابط کاخ سفید با عربستان شکننده است

مقام آمریکایی: روابط کاخ سفید با عربستان شکننده است

باشگاه خبرنگاران/ مدیر برنامه خلیج فارس و انرژی در مؤسسه واشنگتن تاکید کرد آمریکا و عربستان با بحران سیاسی روبرو هستند.

به گزارش تلویزیون سی ان ان، مدیر برنامه خلیج فارس و انر‍ژی در موسسه واشنگت ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع اوباما به عربستان سعودی و قانون جنجالی پیشنهادی در آمریکا برای صدور مجوز شکایت خانواده های قربانیان حملات یازدهم سپتامبر از عربستان سعودی، با سایمون هندرسون؛ مدیر برنامه خیلج فارس و انرژی درموسسه واشنگتن؛ گفتگو کرد.

سایمون هندرسون در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر قانون پیشنهادی کنگره بر روابط بین آمریکا و عربستان سعودی گفت: این موضوع هم جنبه سیاسی و هم جنبه حقوقی دارد. جنبه سیاسی این است که روابط (بین آمریکا و عربستان) شکننده است.

اوباما اخیرا مصاحبه ای با مجله آتلانتیک داشت که درآن از عربستان سعودی بسیار انتقاد کرده بود. دو کشور با بحران سیاسی روبرو هستند.

سایمون افزود: از جنبه حقوقی اگر هرگونه تغییری در قانون آمریکا ایجاد شود و به شهروندان آمریکایی اجازه دهد که از دولت عربستان شکایت کنند دراین صورت، کل نظام حقوقی آمریکا دچار تغییر خواهد شد یعنی نظام حقوقی بین المللی هم دچار تغییر خواهد شد چون کشورها از مصونیت برخوردار هستند، نمی توان از کشورهای دیگر شکایت کرد. در این صورت اتباع آمریکا و دولت آمریکا نیز ممکن است شاهد شکایت عربستان سعودی یا کشورهایی مثل چین و روسیه از خود باشند.

مجری سی ان ان گفت: علت حساسیت بحث درباره این مسئله این است که از نوزده هواپیما ربای یازدهم سپتامبر ، پانزده نفر عربستانی بودند. فراموش نکنیم که اسامه بن لادن هم سعودی بود. پس چرا کمیته های متعدد و تحقیق های متعدد درباره یازدهم سپتامبر بود؟

سایمون هندرسون گفت: ما هنوز همه آن چیز را که باید بدانیم، نمی دانیم. گزارش کمیسیون یازدهم سپتامبر کامل منتشر نشد یعنی بیست و هشت صفحه از گزارش منتشر نشده است. ظاهرا علت این مسئله به حساسیت های عربستان مربوط می شود.

وی در پایان افزود: گمانه زنی های زیادی درباره محتوای آن بیست و هشت صفحه وجود داشته است اما همه این ها، حدس و گمان هستند. فکر می کنم انتشار این اطلاعات برای دولت عربستان آزار دهنده باشد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X