ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آصفری: رئیس جمهور باید کارشناسی‌تر سخن بگوید

آصفری: رئیس جمهور باید کارشناسی‌تر سخن بگوید

فارس/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه یک جریان ژورنالیستی در دولت وجود دارد که رئیس‌جمهور را احاطه کرده و گزارشات کذب در اختیار روحانی قرار می‌دهد، گفت: اظهارات دوپهلو و متناقض ضربه‌ای دو چندان به بازار و اقتصاد کشور می‌زند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات متناقض رئیس‌جمهور درباره خروج کشور از رکود، گفت: مسئولان با سخنان متناقض جامعه را بیشتر سردرگم می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان می‌خواهند با سخن‌درمانی کشور را پیش ببرند، تأکید کرد: سؤال این است که آیا این سخنان دوپهلو ضربه‌ای دو چندان به بازار و اقتصاد کشور نمی‌زند؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: واقعیت این است هر کسی که در این کشور زندگی می‌کند با راحتی متوجه می‌شود که کشور دچار رکود جدی و بی‌سابقه‌ای است و تعطیلی برخی از صنایع، تعدیلی نیروی کارخانه‌ها، عدم تولید صنایع جدید، عدم توسعه صنایع جدید و عدم فروش تولیدکنندگان، همه نشان‌دهنده رکود ژرف حاکم بر کشور است.

آصفری در ادامه یادآور شد: من نمی‌دانم چه گزارشی در اختیار آقای رئیس‌جمهور گذاشتند که سال گذشته گفته بود از رکود عبور کردیم، آقای رئیس‌جمهور فرد متدینی است، ما اعتقاد داریم صادقانه صحبت می‌کند، ولی گویا اطلاعات غلط به وی می‌دهند، رئیس‌جمهور فرد دروغ‌گویی نیست که بگوییم دروغ می‌گوید، بهتر است روحانی بازرسی جدی و شفافی را در سطح جامعه انجام دهد و در این راستا از افراد مورد وثوق خودش استفاده کند.

نماینده اراک در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: ما امروز وقتی می‌بینیم صنایع تولیدکننده ما با کمتر از 50 درصد ظرفیت کار می‌کنند، یا تعطیل شدند یا مدیرانشان به دلیل بدهی به بانک‌ها به خاطر عدم فروش و عدم تولید در زندان‌ها هستند، متوجه رکود بی‌سابقه حاکم بر کشور می‌شویم.

وی عنوان کرد: احتمال می‌دهم یک جریان ژورنالیستی در دولت وجود دارد که این جریان آقای رئیس‌جمهور را احاطه کرده و گزارشات کذبی در اختیار روحانی قرار می‌دهد، به همین دلیل رئیس‌جمهور سال گذشته گفته بود «از رکود عبور کردیم».

آصفری بر همین اساس متذکر شد: وضع برخی صنایع کشور بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است، رئیس‌جمهور می‌تواند برای پی بردن به میزان رکود حاکم بر کشور آمار حضور مدیران کارخانه‌ها در زندان‌ها را دربیاورد یا آمار تعداد تعدیل نیروهایی که انجام شده و کارگرانی که از کارخانه‌ها اخراج شدند، را استخراج کند، لازم نیست کل کشور را در این زمینه مورد بررسی قرار دهد، اگر فقط شرایط تولیدکنندگان و صنایع تولیدی یک استان را هم بررسی کنند مشخص می‌شود که کشور از رکود عبور نکرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سخن سال گذشته رئیس‌جمهور مبنی بر عبور کشور از رکود امروز به یک جوک و مضحکه‌ای تبدیل شده که در شب‌نشینی‌های خانواده‌ها مطرح می‌شود؛ رئیس‌جمهور باید در سخنانش با بررسی‌های دقیق و استناد به گزارش‌های کارشناسی‌تر سخن بگوید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده