ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرکز آمار ایران: تورم مناطق شهری به 12.2 درصد کاهش یافت

مرکز آمار ایران:  تورم مناطق شهری به 12.2 درصد کاهش یافت

ایرنا/ مرکز آمار ایران کاهش نرخ تورم میانگین در دی ماه امسال را نسبت به آذر به میزان 0.4 درصد ذکر کرد و به رقم 12.2 درصد رسید ،تورم نقطه به نقطه را با 0.5 درصد کاهش برابر با 9.4 درصد محاسبه کرد.

گزارش شاخص قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در دی ماه از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته ، شاخص کل (برمبنای سال پایه 1390) در این ماه به عدد 223.4 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش داشته و افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)،9.4 درصد است که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات، در این ماه به رقم 260.4 رسید که نسبت به ماه قبل 0.8درصد افزایش یافت و شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 258.6 رسید که نسبت به ماه قبل0.8 درصد افزایش داشت.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.7درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه10.3 درصد ثبت شد.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل7.7 درصد افزایش داشته و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به دیماه 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.1 درصد است. که نسبت به آذر ماه کاهش داشته است.
شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در دی ماه 94 به رقم 210.6 رسید که نسبت به ماه قبل بدون تغییر بود. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل10.2 درصد بود و نرخ تورم 12 ماهه منتهی به دی ماه 94، نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 13.2 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به آذرماه 94،کاهش 0.5 درصدی دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده