ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمقاله آفتاب یزد وقتی «ب. ز» عزیز می شود!

سرمقاله آفتاب یزد / وقتی «ب. ز» عزیز می شود!

آفتاب یزد/ « وقتی «ب. ز» عزیز می شود! » عنوان یادداشت روز روزنامه آفتاب یزد به قلم سید علیرضا کریمی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

شما می توانید عزیز دلواپسان شوید حتی اگر «ب.ز» باشید و میلیاردها پول مملکت و مردم را به یغما برده باشید . چگونه؟ عرض می کنم.
روز گذشته جلسه دادگاه متهم نفتی برگزار شد و او در جلسه فوق به دفاع از خود پرداخت .البته نحوه دفاع «ب.ز» خالی از حاشیه نبود چرا که او با لحنی و به گونه ای سخن می راند که گویی او طلبکار است و وزارت نفت، زنگنه و مردم بدهکار! متهم نفتی که علاقه بسیاری به موسیقی و حتی سابقه رقص با رئیس جمهور تاجیکستان را در کارنامه خود دارد در جای جای دفاعیات خود بارها زنگنه وزیر نفت دولت را خطاب قرار می دهد و به او می تازد.او تا آنجا پیش می رود که حتی مدعی می شود اقدام دولت در قبال او سیاسی بوده و قصد داشتند دستگاه‌های مرتبط را فریب دهند! خلاصه اگر کسی از اصل ماجرا باخبر نباشد و اظهارات فعلی او را بشنود تصور می نماید که در طول ماه‌های گذشته ظلم بی انتهایی به او رفته و وی واقعا یک جهادگر اقتصادی بوده است!
به هر حال این نکته را نبایستی از ذهن دور داشت که این متهم نفتی برای خلاصی از اتهام فسادفی الارض مجبور است چنین اظهاراتی را ردیف نماید تا از تیغ قانون خلاص شود. شاید هر فرد دیگری نیز جای او بود همینگونه سخن می گفت و دفاعیات خود را به گونه ای تنظیم می نمود که گویی از هر اتهامی مبراست.یعنی اگر چه ادبیات او تهاجمی ، طلبکارانه و تهدیدآمیز است اما از سوی دیگر طبعا کسی نبایستی این انتظار را داشته باشد که او در جلسه دفاع سر در گریبان کند و بگوید هر آنچه در کیفرخواست آمده می پذیرم. بنابراین تا این جای کار تقریبا همه چیز طبیعی به نظر می رسد و اتفاق خارق العاده ای رخ نداده است . اما در این میان یک اتفاق نادر و بدیع رخ داده که بسیار جالب توجه است و آن هم نحوه مواجهه رسانه‌های دلواپس با جلسه دادگاه است.
شوربختانه این رسانه‌ها بسان گرگی که طعمه ای دیده و چشمانش برق می زند جلسه فوق را پوشش دادند و سعی کردند تا آنجا که در توان شان است ادعاها و توهمات متهم میلیاردی را علیه وزارت نفت و شخص زنگنه برجسته و از آن بهره برداری کنند ، به این تیترها نگاه نمایید:« اگر موضوع دریافت پول نفت است ؛ چرا زنگنه 5 میلیارد یورو بدهی آن فرد غیرمتخصص را دریافت نمی کند؟!»، «وزارت نفت برای دریافت مطالبات شماره حساب اعلام نکرده است »،
« اگر مکالمات را بیاورم تا گوش دهید خجالت می کشید!»، « مدام ژست می گیرند که آماده ایم مطالبات را دریافت کنیم در حالیکه اصلا شماره حساب ندادند.» و...
برای جلوگیری از اطاله کلام تنها به برخی نمونه‌ها در این وجیزه اشاره شده است. گزارش نویسان دلواپس با تیترهای «ضد زنگنه» و برجسته نمودن قسمت‌های ضددولتی دفاعیات متهم نفتی، از او یک فرشته ساخته اند.
نگارنده این رفتار رسانه‌های خاص را نه تنها عجیب و غیرمنتظره بلکه مشکوک می داند. شاید در نگاه نخست این رفتار ژورنالیستی تلقی شود اما عزیز شدن کسی که پول مردم را خورده و یک آب هم روش(!) موضوع کم اهمیتی نیست. مثلا در همین راستا این پرسش مهم مطرح است چرا «ب.ز» در دفاعیات خود کوچکترین اشاره ای به عملکرد مدیران دولت قبلی نمی نماید و صرفا از مقامات این دولت طلبکار است؟ یا چرا متهم نفتی در اظهارات خود جملات و کلید واژه‌هایی را به کار می برد که همان‌ها در رسانه‌های دلواپس منتشر شده بود و در واقع او تنها زحمت باز نشر آن را کشیده است؟!یا از همه این حرف‌ها گذشته دلیل این هماهنگی چیست و چرا یک دزد عزیز می شود؟!
جان کلام آنکه در بهترین حالت ممکن این موضوع یک سوء استفاده آشکار و بازی با اعتقادات و قدم گذاشتن روی خط قرمز مردم در مورد مبارزه با فساد است ؛البته فقط در بهترین حالت ممکن !

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده