ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگاهی‌ به‌ فهرست‌ ثروتمندترین‌ مدیر برنامه‌های‌ دنیای‌ فوتبال

نگاهی‌ به‌ فهرست‌ ثروتمندترین‌ مدیر برنامه‌های‌ دنیای‌ فوتبال

ورزش 3/ سرالکس فرگوسن، سرمربی اسطوره ای منچستریونایتد، به تازگی در کتاب زندگی نامه اش فاش کرد که چطور مدیر برنامه های پل پوگبا در سال 2012 باعث شد تا این ستاره فرانسوی به جای ماندن در الدترافورد، راهی یوونتوس شود.
مطمئنا سایر مربیان هم داستان های مشابهی در مورد نفوذ و تاثیر مدیربرنامه های بازیکنان شان دارند؛ نفوذی که در سال های اخیر بیشتر و بیشتر شده و تاثیر قابل توجهی روی سرنوشت بازیکنان فوتبال داشته است.
نشریه معتبر فوربس به تازگی فهرستی از ثروتمندترین مدیربرنامه های دنیای فوتبال منتشر کرده؛ مردانی که با دراختیار داشتن بهترین بازیکنان دنیا، در واقع نبض فوتبال دنیا را در اختیار دارند. به این بهانه، نشریه دیلی میل نگاهی داشته به عملکرد 7 مدیربرنامه مطرح دنیا که ثروت قابل توجهی از جابجایی بهترین های فوتبال دنیا به جیب زده اند:
1- ژرژ مندس
آژانس نقل و انتقالات: ژستیفوته اینترنشنال
مدیربرنامه های: کریس رونالدو خامس رودریگز، الکیم مانگالا، په په، ریکاردو کاروالیو، فابیو کوئنترائو، تیاگو سیلوا، تیاگو، رادامل فالکائو، آنخل دی ماریا، داوید دخه آ، ژوزه مورینیو
ارزش قرارداد: 845.5 میلیون یورو
حق کمیسیون: 84.8 میلیون یورو
این مدیربرنامه پرتغالی بی تردید بهترین مدیربرنامه حال حاضر دنیای فوتبال است. بازیکنانی که او در یک دهه اخیر به باشگاه های مختلف منتقل کرده، نزدیک به 900 میلیون یورو درآمد داشتند؛ از جمله قرارداد 180 میلیون یورویی رونالدو با رئال مادرید. به همین دلیل چندان عجیب نبود که ستاره رئال در جشن عروسی مندس که در همین تابستان برگزار شد، یک جزیره به او هدیه داد.
فرگوسن که در مراسم عروسی مندس حضور داشت، در کتابش در مورد او نوشت:" مدیربرنامه های خوبی هم هستند اما تعداد آنها خیلی زیاد نیست. مندس یکی از آنهاست."
مندس با ژوزه مورینیو هم قرار دارد و گفته می شود او روی بازیکنانی که به تیم های آقای خاص می رود، تاثیر زیادی دارد؛ از جمله پیوستن رادامل فالکائو به چلسی در این تابستان.
2- جاناتان بارنت
آژانس نقل و انتقالات: استلر گروپ
مدیربرنامه های: گرت بیل، جو هارت، وویژیک شزنی، اسکات سینکلر، لوک شاو، رافائل، گلن جانسن، فیل جاگیلکا، آدام لالانا، اشلی کول، سیلوین دیستین، پاتریک روبرتس، ریچارد رایت
ارزش قرارداد: 387 میلیون یورو
حق کمیسیون: 39 میلیون یورو
وقتی گرت بیل در تابستان 2013 با انتقالی 100 میلیون یورویی از تاتنهام به رئال مادرید پیوست، بسیاری متعجب شدند اما این انتقال تاریخ ساز بیش از همه با تلاش های جاناتان بارنت رقم خورد. او همچنین در تابستان 2014، زمینه انتقال 37 میلیون یورویی لوک شاو 19 ساله از ساوتهمپتون به منچستریونایتد فراهم کرد. در حالی که در این تابستان شایعاتی در مورد پیوستن گرت بیل به منچستریونایتد شده بود، بارنت قویا آن را رد کرد تا عملا رسانه ها هم دیگر این شایعه را پیگیری نکنند. آنها می دانند که بعید است بدون نظر مثبت بارنت، چنین انتقالی صورت بگیرد.
3- فولکر اشتروث
آژانس نقل و انتقالات: اسپورتس توتال
مدیربرنامه های: مارکو رویس، ماریو گوتزه، تونی کروس، بندیکت هوودس، سیدنی سم، عمر توپراک، گونزالو کاسترو، یوزیپ درمیچ
ارزش قرارداد: 375 میلیون یورو
حق کمیسیون: 37.5 میلیون یورو
اشتروث که تعدادی از بهترین های آلمان و بوندس لیگا را در اختیار دارد، قدرتمندترین مدیربرنامه فوتبال آلمان محسوب می شود. او بود که با دور زدن باشگاه بروسیا دورتموند، زمینه انتقال ماریو گوتزه به بایرن مونیخ را فراهم کرد؛ هرچند بازی نکردن این ملی پوش آلمانی در ترکیب اصلی باواریایی ها، او را به اندازه ای عصبانی کرد که او صراحتا اعلام کرد پپ گواردیولا بازیکنش را نابود کرده است.
4- ژوزه اوتین
آژانس نقل و انتقالات: باهیا اینترناسیونال
مدیربرنامه های: ویتولو، فرناندو تورس، خاوی مارتینس، خسوس ناواس، پدرو، رائول گارسیا، ناچو مونرئال
ارزش قرارداد: 258 میلیون یورو
حق کمیسیون: 26 میلیون یورو
اوتین که زمانی در تیم های کوچک اسپانیایی مانند اوئسکا و آلکورکون بازی کرده، به عنوان تحلیلگر در شبکه رادیویی کادنا کوپه هم فعالیت می کرد و همین شناخت مناسبش از فوتبال و مناسبات آن در لیگ های مختلف، باعث شده تا بازیکنان زیادی را در سراسر اروپا جابجا کند. اوتین 15 سال قبل باهیا اینترناسیونال را تاسیس کرد و در این مدت بازیکنان اسپانیایی زیادی را جابجا کرد.
5- مینو رایولا
آژانس نقل و انتقالات: مینو رایولا
مدیربرنامه های: پل پوگبا، هنریک میخیتاریان، بلیز ماتوئیدی، زلاتان ابراهیموویچ، مکسول، رومولو لوکاکو، ماریو بالوتلی
ارزش قرارداد: 251 میلیون یورو
حق کمیسیون: 25.2 میلیون یورو
اگر قرار بود فهرست جنجالی ترین مدیربرنامه های دنیای فوتبال تهیه شود، رایولا بی تردید در صدر این فهرست قرار می گیرد. به همین دلیل، چندان عجیب نیست که او نمایندگی های ستاره های ناآرامی مانند زلاتان ابراهیموویچ و ماریو بالوتلی را برعهده دارد؛ بازیکنانی که کنترل و تعامل با آنها تنها از مردی مانند رایولا برمی آید.
او به اندازه ای روی بازیکنانی که با آنها کار می کند، نفوذ دارد که زلاتان در یکی از آخرین مصاحبه هایش اعلام کرد آینده اش در دست رایولاست.
6- فرناندو فلیسویچ
آژانس نقل و انتقالات: فرناندو فلیسویچ
مدیربرنامه های: الکس سانچز، آرتورو ویدال، کلودیو براوو، گری مدل،
ارزش قرارداد: 200 میلیون یورو
حق کمیسیون: 20.2 میلیون یورو
فلیسویچ به لطف نقل و انتقالاتی که در یک سال اخیر انجام داد، به یکی از متمول ترین مدیربرنامه های دنیای فوتبال تبدیل شد. در واقع موفقیت شیلی در رقابت های جام جهانی بود که باعث درخشش ستاره بخت فلیسویچ شد. چهار بازیکن شیلی که همگی با فلیسویچ قرارداد داشتند، با بزرگان فوتبال اروپا قرارداد امضا کردند و این سود هنگفتی را نصیب او کرد.
7- توماس کروث
آژانس نقل و انتقالات: پرو پروفیل
مدیربرنامه های: مانوئل نویر، الکساندرو دراگوویچ، شینجی کاگاوا، سباستین روده، خوسه هولباس
ارزش قرارداد: 197 میلیون یورو
حق کمیسیون: 20 میلیون یورو
او که زمانی به عنوان یک هافبک سرسخت شناخته می شد، به عنوان یک مدیر برنامه موفقیت های بیشتری کسب کرد. او که بهترین دروازه بان حال حاضر دنیا را نمایندگی می کند، یکی از دلایل رشد حضور بازیکنان ژاپنی در فوتبال اروپا، به ویژه بوندس لیگاست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X