ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولد ستاره ها در مهد کودک ستاره‌ای به نام «سحابی میگو»

تولد ستاره ها در مهد کودک ستاره‌ای به نام «سحابی میگو»

کافه آسترو/ تولد ستاره ها در سحابی میگو Gum 56
این تصویر از سحابی Gum 56) IC 4628) تشکیل ستاره جدید را از باقی مانده یک ستاره بسیار عظیم تر از خورشید را نشان می دهد.
این تصویر سحابی غول پیکر Gum 56 را نشان می دهد که با ستاره جوانی که درون آن متولد شده است، می درخشد. برای میلیون ها سال، ستاره ها در این سحابی بوجود آمده اند، ماده این سحابی از انفجار ستاره ای بسیار بزرگ بوجود آمده است و از ماده ای که در انفجار های ابرنواختری معمولی وجود دارد بیشتر است. 
در این مهد کودک ستاره ای، سه خوشه ستاره ای درخشان با تابش فرابنفش و سن چند میلیون سال غوطه ور است. نور این ستاره ها باعث می شود که این سحابی بدرخشد. نوار الکترون ها در فرایند یونیزاسیون از اتم ها خارج می شود و ترکیب آنها انرژی به صورت نور آزاد می کند. هر عنصر شیمیایی رنگ متفاوت نور را ساطع می کند و در سحابی ها که از گاز هیدروژن هستند، رنگ قرمز دیده می شود. .
سحابی Gum 56 از گاز یونیزه شده ای با دو ستاره نوع O است، ستاره هایی که داغ و آبی رنگ هستند و با نام غول آبی شناخته می شوند. این نوع از ستاره در جهان نادر است به این معنی که مدت طولانی عمر نمی کنند. بعد از تنها یک میلیون سال این ستاره سقوط می کند و به عنوان ابرنواختر به زندگی خود پایان می دهد، مانند دیگر ستاره ها بزرگ در سحابی.

با توجه به وجود دو ستاره غول آبی در این سحابی و اهمیت آن در نور مادون قرمز و رادیویی، این منطقه هنوز توسط ستاره شناسان حرفه ای مطالعه می شود. قطر Gum 56 حدود 250 سال نوری است، اما با وجود اندازه بزرگش، اغلب در نور مریی نادیده گرفته می شود زیرا این سحابی کم نور است و در بیشتر تابش آن در طول موج بینایی انسان نیست.
 این سحابی در فاصله 6000 سال نوری از زمین و در صورت فلکی عقرب قرار دارد و اندازه ظاهری آن چهار برابر ماه کامل است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده