اجرای طرح «توانبخشی مبتنی بر جامعه» برای ۶۰ هزار نفر در قم

رضا سلیقه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد:‌ جمعیتی بالغ بر۵۰ هزار و ۹۹۶ نفر تحت پوشش برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه ‌قرار گرفتند و به بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از معلولان خدمات تخصصی در زمینه‌های آموزش، سلامت اجتماعی و آگاهسازی ارائه شده است.

وی گفت: توانبخشی مبتنی بر جامعه یکی از شیوه‌های ارائه خدمات توانبخشی است که بر پایه امکانات محلی و آموزش خانواده بنا شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قم عنوان کرد: تعداد ۱۱۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار و ۹۹۶ نفر توسط ۱۹ تسهیلگر مستقر در بخش‌های مرکزی، کهک، خلجستان، ‌جعفریه و سلفچگان تحت پوشش این برنامه ‌قرارگرفتند.

وی اظهار کرد: در زمینه مولفه آموزش تعداد ۵۸۲ نفر تحت آموزش در خانواده از طریق کتابچه‌های آموزشی قرار گرفتند.

سلیقه ادامه داد: همچنین تعداد ۵۷۲ نفر آموزش مهارت‌های در زمینه‌های مختلف هنری و تعداد ۶۹۴ نفر آموزش مهارت‌های زندگی لازم را دریافت کرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح «توانبخشی مبتنی بر جامعه» برای ۶۰ هزار نفر در قم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X