ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری درچابهار برگزار شد

دیدار ترکان با مبارکی در چابهار مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: در حاشیه اجلاس آیورا میزگرد تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری صبح دومین روز از اجلاس آیورا در چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهارحامدعلی مبارکی در حاشیه  میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری که در دومین روز اجلاس آیورا در چابهار در حال برگزاری است، اظهار داشت: میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری در چابهار با هدف بررسی پتانسیلهای صنعتی و تجاری این منطقه در حال برگزاری است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهاربا تاکید برنقش صنعت و تجارت در روابط اقتصادی کشورها افزود: بررسی و شناسایی چالش‌های عمومی، تجاری و صنعتی، بهره گیری از نقاط ضعف و قوت و تجارب گذشته در بخش صنعت از جمله مسایل مورد بررسی در این نشستهای تخصصی است.

مبارکی با اشاره به اینکه گسترش تجارت و توسعه مناطق آزاد کشوراز جمله اهداف دولت است اظهار کرد: منطقه آزاد چابهار ظرفیتهای فراوانی در بخش صنعت و معدن و تجارت در منطقه دارد که بکارگیری و استفاده مطلوب از این ظرفیتها این منطقه را در بحث توسعه پیشتاز می‌کند.

وی در مورد میزگرد سمن ها و توسعه چابهار تصریح کرد: دولت تدبیر و امید پیشرو و پیشگام در اجرای سیاستهای اقتصادی در مناطق آزاد تجاری با هدف جذب سرمایه، تولید و صادرات فعالیت می‌کند و برگزاری اجلاس آیورا یکی از این فعالیتها است و دولت برطبق فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه های خوبی برای سواحل مکران دارد.

مبارکی با اشاره به برگزاری میزگرد تخصصی "چابهار  اکسیژن افغانستان" که با حضور کارشناسان افغانستان و ایران برگزار شد، گفت: اولویت اصلی اجلاس سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد است و پتانسیل‌های موجود منطقه  چابهار را به نمایش میگذارد و ما اکنون حدود 3 میلیارد دلار تجارت با افغانستان داریم و امیدواریم آن را توسعه دهیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به برگزاری نمایشگاه اقوام ایرانی در حاشیه این اجلاس تصریح  کرد: برگزاری نمایشگاه اقوام مختلف در چابهار همزمان با اجلاس آِیورا زمینه را برای آشنایی کشورها با فرهنگ آداب و رسوم  و صنایع دستی که یکی از منابع درآمدی صنعتگران است فراهم می‌کند و در همین خصوص میزگرد تخصصی نقش جوامع محلی در توسعه چابهار با حضور دست اندرکاران موسسات مردم نهاد سیستان و بلوچستان در چابهار امروز برگزار شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X