میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری درچابهار برگزار شد

دیدار ترکان با مبارکی در چابهار مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: در حاشیه اجلاس آیورا میزگرد تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری صبح دومین روز از اجلاس آیورا در چابهار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهارحامدعلی مبارکی در حاشیه  میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری که در دومین روز اجلاس آیورا در چابهار در حال برگزاری است، اظهار داشت: میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری در چابهار با هدف بررسی پتانسیلهای صنعتی و تجاری این منطقه در حال برگزاری است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهاربا تاکید برنقش صنعت و تجارت در روابط اقتصادی کشورها افزود: بررسی و شناسایی چالش‌های عمومی، تجاری و صنعتی، بهره گیری از نقاط ضعف و قوت و تجارب گذشته در بخش صنعت از جمله مسایل مورد بررسی در این نشستهای تخصصی است.

مبارکی با اشاره به اینکه گسترش تجارت و توسعه مناطق آزاد کشوراز جمله اهداف دولت است اظهار کرد: منطقه آزاد چابهار ظرفیتهای فراوانی در بخش صنعت و معدن و تجارت در منطقه دارد که بکارگیری و استفاده مطلوب از این ظرفیتها این منطقه را در بحث توسعه پیشتاز می‌کند.

وی در مورد میزگرد سمن ها و توسعه چابهار تصریح کرد: دولت تدبیر و امید پیشرو و پیشگام در اجرای سیاستهای اقتصادی در مناطق آزاد تجاری با هدف جذب سرمایه، تولید و صادرات فعالیت می‌کند و برگزاری اجلاس آیورا یکی از این فعالیتها است و دولت برطبق فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه های خوبی برای سواحل مکران دارد.

مبارکی با اشاره به برگزاری میزگرد تخصصی "چابهار  اکسیژن افغانستان" که با حضور کارشناسان افغانستان و ایران برگزار شد، گفت: اولویت اصلی اجلاس سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد است و پتانسیل‌های موجود منطقه  چابهار را به نمایش میگذارد و ما اکنون حدود 3 میلیارد دلار تجارت با افغانستان داریم و امیدواریم آن را توسعه دهیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به برگزاری نمایشگاه اقوام ایرانی در حاشیه این اجلاس تصریح  کرد: برگزاری نمایشگاه اقوام مختلف در چابهار همزمان با اجلاس آِیورا زمینه را برای آشنایی کشورها با فرهنگ آداب و رسوم  و صنایع دستی که یکی از منابع درآمدی صنعتگران است فراهم می‌کند و در همین خصوص میزگرد تخصصی نقش جوامع محلی در توسعه چابهار با حضور دست اندرکاران موسسات مردم نهاد سیستان و بلوچستان در چابهار امروز برگزار شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزگردهای تخصصی صنعت، تجارت و گردشگری درچابهار برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X