ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امیرعبداللهیان: خواست مردم سوریه نقش محوری در سرنوشت این کشور دارد استقبال اسد از تلاش های ایران برای حل بحران

امیرعبداللهیان: خواست مردم سوریه نقش محوری در سرنوشت این کشور دارد/ استقبال اسد از تلاش های ایران برای حل بحران

واحد مرکزی خبر/ معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه سوریه تصریح کرد : خواسته های مردم سوریه از جمله نقش محوری در تعیین سرنوشت خود، لازمه موفقیت هرگونه طرحی برای حل سیاسی بحران سوریه است.

حسین امیرعبداللهیان در نشست مشترک خبری با فیصل مقداد همتای سوری خود گفت:جمهوری اسلامی ایران مواضع حمایتی خود را از سوریه ادامه خواهدداد.
وی گفت: مسکو نیز از طرح ایران برای حل بحران سوریه که در جریان سفر ماه گذشته وزیر امور خارجه کشورمان به دمشق ارایه شد ، حمایت می کند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه این طرح ایران مورد استقبال رئیس جمهور و سایر مقامات سوریه قرار گرفت ، خاطرنشان کرد : وزیران امور خارجه دو کشور به صورت سازنده و عمیق این طرح را بررسی و رایزنیهای دو جانبه را ادامه دهند.
وی سازمان ملل متحد ، کشورهای منطقه و طرفهای بین المللی را به تلاش جدی برای دستیابی به راه حل های مناسب به منظور پایان بحران سوریه فراخواند.
امیرعبداللهیان از نشست سه جانبه ایران سوریه و عراق در سطح وزیران کشور ، درآینده نزدیک خبر داد تا در مسیر مبارزه با تروریسم هماهنگی و راهکارهای کارآمدی در این زمینه ارایه شود.

استقبال اسد از تلاش های ایران برای حل بحران سوریه
بشار اسد رییس جمهور سوریه امروز در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از تلاشها و رایزنیهای جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران کشورش استقبال کرد.
بشار اسد تصریح کرد: مردم سوریه و منطقه در طول تاریخ نسبت به نقش ایران در حمایت از ملت های منطقه و آرمانهای عادلانه آنها اعتماد دارند.
هچنین دو طرف در این دیدار که با حضور خانم بثینه شعبان وزیر مشاور ریاست جمهوری سوریه در امور سیاسی و رسانه، فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه و محمدرضا شیبانی سفیر کشورمان در دمشق برگزار شد ، درباره خطرهای فراروی منطقه ناشی از گسترش عملیات ددمنشانه تروریستها در حق مردم سوریه و سایر کشورهای منطقه، تبادل نظر و حمایت برخی کشورها از گروههای تروریستی را محکوم کردند.

آنان همچنین درباره ایده ها و طرح های پیشنهادی برخی طرفهای منطقه ای و بین المللی به منظور فعال ساختن مذکرات سیاسی برای یافتن راهکاری به منظور برون رفت از بحران پنج ساله سوریه رایزنی کردند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان هم بر ادامه حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم و همچنین در تحقق خواسته های مردم این کشور به دور از مداخله خارجی تاکید کرد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای برقراری آرامش در سوریه که موجب تقویت مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان شود ، دریغ نخواهد کرد.
معاون وزیر امورخارجه سوریه که ظهر دیروز از لبنان وارد سوریه شد، علاوه بر دیدار با بشار اسد با ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه و سایر مقامات ارشد این وزارتخانه به ویژه همتایش فیصل مقداد درباره تلاشها و رایزنیهای تهران با طرفهای فعال در عرصه منطقه و جهان برای حل سیاسی بحران سوریه دیدار و رایزنی کرد.
وی همچنین با وائل حلقی نخست وزیر سوریه دیدار و پس از شرکت در نشست مشترک خبری با همتای سوری خود ، سوریه را به قصد تهران ترک کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X