ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حکم بازداشت 22 ‍ژنرال ارتش کلمبیا صادر شد

حکم بازداشت 22 ‍ژنرال ارتش کلمبیا صادر شد

ایرنا/ کلمبیا حکم بازداشت 22 افسرشاغل یا بازنشسته ارتش و دو شهروند عادی را به سبب دخالت در اعدام غیرقانونی 18 تن صادر کرد.

خبرگزاری فرانسه پنجشنبه از بوگوتا گزارش داد که به گفته مقامات قضایی ، 16 فقره از قتل ها در جریان یک عملیات نظامی در بخش 'سزار' روی داد است.
دو فقره قتل دیگر مربوط به سال 2004 می شود که گزارش نظامیان حاکیست که دو تن از چریک های گروه مبارز 'فارک' را کشته اند که بعدها معلوم شد این دو تن شهروندان عادی یکی از شهرهای نزدیک بوده اند.
براساس گزارش دادستانی ، در رابطه با این قتل ها تعدادی از سربازان مراجعه کرده و درباره انتخاب این قربانیا و کشتار آنها شهادت داده اند.
صدها تن از سربازان کلمبیا که به منظور ارتقاء درجه در اعدام های غیرقانونی شرکت داشته اند، محکوم شده اند.
درحال حاضر 22 ‍ژنرال به دلیل ارتکاب این گونه خطاها تحت تحقیقات قضایی قراردارند.
بیش از پنج دهه است که کلمبیا در گیر شورش های انقلابی است که تاکنون 220 هزار کشته و بیش از شش میلیون آواره باقی گذاشته است.
دولت کلمبیا و شورشیان مسلح فارک از اواخر سال 2012 مذاکرات صلح را آغاز کرده اند تا به خصومت ها پایان دهند.
به گفته گروه فارک، مذاکرات به سوی توافق نهایی پیش می رود.
گروه فارک معتقد است 'که در مسیر خوبی قرار داریم و کلمبیا به صلح دست خواهد یافت.'

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده