ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مختوم قلی فراغی با آثار خود برای وحدت و اتحاد اقوام تلاش می کرد

نوبخت معاون رئیس‌جمهور گفت: مختوم قلی فراغی شاعر ترکمن، همه سعی و تلاش خود را برای وحدت و اتحاد اقوام به‌کار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم بزرگداشت دویست و هشتاد و سومین سالگرد تولد "مختوم قلی فراغی" شاعر ایرانی ترکمن اظهار داشت: در آن دوره‌ها که ظلم و ستم بیداد می‌کرد، مختوم قلی فراغی، همه سعی و تلاش خود را برای وحدت و اتحاد اقوام به‌کار می‌گرفت. نه تنها در آن روز و عصر مختوم قلی، بلکه در این دوره و همه نسل‌ها و زمان‌ها نیاز به وحدت و اتحاد است.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: این منطقه نیازمند امکانات و تجهیزات بیشتری است و به نمایندگی از دولت آمادگی خود را برای تجهیز این منطقه در کنار شما مردمِ با عاطفه‌ی ترکمن اعلام می‌کنم.

نوبخت گفت: در دویست و هشتاد و سومین سالگرد تولد مردی بزرگ از مردمان ترکمن در میان شما حضور دارم؛ مختوم قلی نه تنها سبب افتخار شما مردم ترکمن، بلکه مایه مباهات همه ایرانی‌ها است.

وی اظهار داشت: آنچه که سبب این اجتماع در این سرزمین و با وجود باد و طوفان با حضور باشکوه مردم و مسئولان و خدمتگزاران دولت تدبیر و امید شکل گیرد در معرفت عرفان در کلام و اشعار وی و ژرف نگری قدرت این شاعر بزرگ در برابر ستم ظالمانه شاهان زمان خود بود.

معاون رئیس‌جمهور افزود: مشارکت بیش از 90 درصدی مردم استان گلستان و به خصوص مردم ترکمن و رأی قاطع به دولت تدبیر و امید سبب شد امروز در این منطقه حضور یابیم.

نوبخت اظهار داشت: دولت در شرایط سختی کشور را تحویل گرفت و در زمانی که دولت مسئولیت را پذیرفت متأسفانه زنجیرهای سنگین تحریم بر پای اقتصاد ملی بسته شده بود و نخستین اقدامی که می‌توانست دولت انجام دهد برداشتن این زنجیرها از پای اقتصاد ردم بود.

وی تصریح کرد: امروز با پشتوانه و همکاری شما مردم و با تعامل قوی با یکدیگر و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری، موفق شدیم این زنجیرها را پای شما برداریم.

معاون رئیس‌جمهور افزود: دولت موظف است در کنار این امر، درهای بسته فرهنگ را نیز بگشاید و به نمایندگی از شما مردم صلح دوست ترکمن و دیگر اقوام ایران، دست دوستی برای مردم جهان دراز کند.

وی با اشاره به سفرهای دیپلماتیک 3 ماه گذشته در کشور گفت: در این مدت 9 رئیس جمهور، 18 نخست وزیر،  3 رئیس مجلس و 18 وزیر به ایران سفر کردند که در پای گفتمان فرهنگ دوستی دولت تدبیر و امید بنشینند و سبب توسعه فرهنگ دوستی شوند که آثار این توافقات در آینده نزدیک در زندگی شما مردم مشاهده خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده