ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت مرجعیت عالی عراق از اجرای اصلاحات

حمایت مرجعیت عالی عراق از اجرای اصلاحات

ایرنا/ مرجع عالی شیعه در نجف اشرف روز پنجشنبه ضمن درخواست اتخاذ تصمیمات جسورانه حکومت عراق در اجرای برنامه های اصلاحی، بر حمایت های دولتی از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی در جنگ علیه داعش تأکید کرد.

عبدالهادی الحکیم از نمایندگان مستقل پارلمان عراق پس از دیدارش با آیت الله سید علی سیستانی به خبرنگاران گفت: مرجعیت خواستار حمایت های معنوی و مادی دولت از نیروهایی شد که در حال جنگ علیه داعش هستند.
وی از مرجعیت عالی شیعیان عراق نقل قول کرد که «جنگ علیه این تروریست ها شریف ترین و بحق ترین جنگ هاست؛ چرا که دفاع از موجودیت و آینده و دفاع از عزت و کرامت ما به عنوان یک ملت است.»
آیت الله سیستانی همچنین بر مبارزه جدی و همه جانبه با فساد و پیگرد قانونی مفسدان اقتصادی و نیز بهبود خدمات شهروندان، برقراری عدالت اجتماعی، اصلاح دستگاه قضایی و نیز تصویب قوانین متناسب با برنامه های اصلاحی دولت تأکید کرده است.
مرجع عالی شیعه در نجف همچنین یادآور شده که خط مشی مرجعیت، تبیین خطوط عریض و کلی اصلاحات است و جزییات اما به عهده مسؤولان قوای سه گانه گذاشته شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در همین حال گزارش ها از نجف اشرف حاکی است که در ادامه برنامه های اصلاحی دولت، لؤی الیاسری معاون سابق شورای استان نجف، با رأی شورای استان، به عنوان استاندار جایگزین عدنان الزرفی شد.
الزرفی به کم کاری و ضعف در خدمات رسانی و بهبود اوضاع در مسؤولیت خود متهم بود که در 13 ماه میلادی گذشته شورای استان نجف با رأی 15 عضو از شورای 29 نفره نجف، کنار گذاشته شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده