ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات دلواپسان زنجیره ای

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ دلواپسان زنجیره ای

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز دوشنبه به شرح زیر می باشد.

آفتاب یزد- این روزنامه با اشاره به «دلواپسان زنجیره ای» از حمله پنج رسانه مخالف دولت با تیتر و عکس مشابه به برجام انتقاد کرد.

تعادل- این روزنامه در مطلبی با بیان اینکه تنها سه ماه از اجرای برجام گذشته نوشت : بازگشت به وضعیت قبل از تحریم‌ها به لحاظ فنی و عملیاتی و به واسطه مبارزه با پولشویی و جلوگیری از سوءاستفاده قاچاقچیان و گروه‌های تروریستی از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار شده به زمان احتیاج دارد.

شرق- در یادداشتی خواستار توجه به گذر زمام در پسابرجام شده و پرسید: آیا زمان برای ما و بالاخص برای آنها که امروز این‌گونه بر گذشت زمان و انتظار ملموس‌شدن نتایج اجرائی‌شدن برجام تأکید می‌کنند همواره همین اندازه مهم بوده است؟ پاسخ قطعا منفی است.

جهان اقتصاد – این روزنامه در مطلب باعنوان « و اینک : s300» با بیان اینکه با تحویل این سامانه به ایران معادلات استراتژیک منطقه ‌ای تغییر خواهد کرد.

کیهان- این روزنامه در گزارشی با تیتر «وزارت خارجه کشورمان ایران را متهم و آمریکا را تبرئه کرد! » نوشت: «وزارت امور خارجه در گزارش خود درباره روند اجرایی برجام، در موضعی قابل تأمل، مشکل اصلی برآورده نشدن انتظارات اقتصادی از برجام را وضعیت و شرایط داخلی ایران عنوان کرد!»

جوان – این روزنامه در گزارشی با تیتر «وزارت خارجه: مشکل اساسی برجام ارعاب و کارشکنی امریکاست » نوشت: «سه ماه بعد از اجرای برجام، وزارت خارجه اولین گزارش خود را درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و 1+5 و چالش‌های آن، به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است؛ گزارشی که «کارشکنی» امریکا و «ارعاب» مؤسسات مالی بین‌المللی و «تعلل» ایالات متحده را مانع دستیابی ایران به مزایای برجام می‌داند...»

ابتکار – این روزنامه در گزارشی با عنوان «همه چیز» نوشت: رسانه‌های منتقد دولت بدون آنکه دستاوردهای برجام را پوشش دهند برجام را بی‌ارزش و بی‎اهمیت نشان می‌دهند. به عقیده بسیاری از کارشناسان سیاسی آن زمانی که روزنامه‌ها و رسانه‌های طرفدار دولت قبلی برای اقدامات و عملکردهای اشتباهش خلق حماسه می‌کردند و برای سیاست خارجی رئیس دولت قبل و صدور تحریم‌ها علیه ایران سوت و کف می‌زنند امروز به یاد منافع سیاسی و اقتصادی کشور افتاده‌اند و می‌گویند چرا دولت روحانی برای مشکلات پیش آمده در ایران اقدامی انجام نمی‌دهد؟ »

شرق-این روزنامه در گزارشی با عنوان« عارف یا لاریجانی؛ واقعا مسئله این است؟» به جنجال های اخیر بر سر ریاست مجلس و رقابت میان لاریجانی و عارف پرداخت ونوشت: «محمدرضا عارف یا علی لاریجانی»، بازی جدید اصولگرایان است یا واقعیتی که زودهنگام طرح شده است؟

آرمان –این روزنامه در گزارشی با تیتر « التماس برای خرید سیب زمینی! » نوشت: « نوسان در قیمت گوجه فرنگی، خیار، پیاز و ...؛ در کنار این باید از جولان قیمت ها در بازار میوه های نوبرانه سخن گفت. شاید کمتر کسی گمان می کرد در اولین ماه سال جدید بازار محصولات کشاورزی تا به این حد دچار بی ثباتی باشد. همین بی ثباتی است که در روز های اخیر بازار اظهار نظرات در این باره را داغ کرده است

روزان - جت‌الاسلام هاشم زاده هریسی گفت:تا زمانی که با آیت ‌الله هاشمی صحبت نکنیم نمی‌توانیم درباره انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان اظهار کنیم.

روزان – این روزنامه با انتشار عنوان زنان سیاستمدار در تهران، به سفر 3 بانوی دیپلمات موگرینی ،سوشما سواراج وزیرخارجه هند و دلسی رودریگرز وزیرخارجه ونروئلا رایزنی‌ با مقامات کشور پرداخت .

شرق –این روزنامه در مطلبی با عنوان « احمدی نژاد بیاید از خودش دفاع کند»محمدرضا خاتمی به نقل از نایب رییس مجلس ششم نوشت: ما باید از آمدن آقای احمدی‌نژاد استقبال کنیم. نباید صورت مسئله را پاک کنیم تا همیشه این استخوان لای زخم بماند. ‌البته همه ما باید بگوییم دستاوردهای او چه بوده و خودش هم از خودش دفاع کند.

شرق – این روزنامه درمطلبی با عنوان « دلواپسی با ٧سال تأخیر،» با بیان اینکه از نخستین روزهای روی‌کارآمدن دولت روحانی دلواپسان همواره آماده بودند تا برای هر کاری که دولت یازدهم می‌خواست انجام دهد، اظهاردلواپسی کنند،نوشت: چرا هفت‌سال پیش زمانی‌که محمود احمدی‌نژاد قطع‌نامه‌های صادرشده علیه ایران را کاغذپاره می‌خواند و تحریم‌کنندگان را با گفتن این جمله که «آن‌قدر قطع‌نامه دهید تا قطع‌نامه‌دانتان پاره شود» به سخره می‌گرفت، دلواپس این روزها نبودند؟

همشهری – این روزنامه در مطلبی با عنوان « تاریخ زیر سیلاب رفت، نوشت: از خوزستان خبر می رسد که آب تا یک کیلومتری محوطه های باستانی هفت تپه و چغازنبیل رسیده و 12 کیلومتر از جاده دسترسی به این محوطه را تخریب کرده است.

همشهری- این روزنامه در مطلبی با عنوان « 7 سال گذشت حقوق بازنشستگان یکسان نشد، » نوشت: در حالی که باز شدن گره کور همسان سازی حقوق بازنشستگان معطل اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری است، نوشت: نسخه فعلی این قانون یک بار دیگر و این بار برای یک سال تمدید شد تا امیدها برای وعده قدیمی همسان سازی حقوق بازنشستگان به یاس تبدیل شود.

جوان- این روزنامه باعنوان« مشکل اساسی برجام ارعاب و کارشکنی امریکاست،»نوشت: سه ماه بعد از اجرای برجام، وزارت خارجه اولین گزارش خود را درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و 1+5 و چالش‌های آن، به مجلس ارائه کرده است؛ گزارشی که «کارشکنی» امریکا و «ارعاب» مؤسسات مالی بین‌المللی و «تعلل» ایالات متحده را مانع دستیابی ایران به مزایای برجام می‌داند.

جوان - چهارمین جشنواره جهانی هنرمقاومت در حالی که با مشکلات عدیده مالی روبه‌رو است به مسیر خود ادامه می‌دهد و با وجود رایزنی با نهاد‌های مهم فرهنگی کشور، این نهادها حاضر به همکاری و مساعدت با این جشنواره که پرچمدار هنر مقاومت در جهان است، نشده‌اند.

اعتماد - این روزنامه با درج عنوان روحانی فعلا رقیبی ندارد، درگفت و گو با مرتضی حاجی، آورد: فعلا آقای روحانی رقیبی ندارد. آقایان جلیلی و قالیباف که در سال ٩٢ با آقای روحانی رقابت کرده‌اند و نتیجه آن را دیدیم. احمدی‌نژاد هم سابقه روشنی دارد و هشت سال سابقه ریاست‌جمهوری داشته است؛ هرهنری داشته به کار برده وسرانجام آن چیزی است که به دولت فعلی تحویل داده شده و اکنون همه داریم آثار آن را احساس می‌کنیم. به نظر من این سه فرد رقیب آقای روحانی نیستند.

کیهان – این روزنامه در گزارشی با عنوان «وزارت خارجه کشورمان ایران را متهم و آمریکا را تبرئه کرد!» با اشاره به گزارش وزارت خارجه درباره روند اجرایی نوشت: گزارشی که قسمت اعظم آن تکرار برخی مفاد برجام بوده و گویا صرفاً برای حجیم کردن متن تهیه و تنظیم شده و خاصیت دیگری ندارد.در ادامه این گزارش با اشاره به مطلب نشریه فورچون نوشت: شرکت‌های خارجی مایل به سرمایه‌گذاری در ایران از موانع فراوانی که قوانین گیج‌کننده آمریکا پیش روی آنها گذاشته است شکوه می‌کنند و هشدار می‌دهند پیچیدگی‌های فرایند تجارت با ایران ممکن است سرعت اجرای قراردادهای سرمایه‌گذاری در این کشور را کاهش دهد و سرانجام برنامه اصلاحات ایران به خطر بیفتد!

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان « این سیم کارت های لوکس،» با اشاره به حراجی‌های آنلاین سیم کارت‌های دائمی در برخی سایت ها نوشت: این حراجی‌ها در واقع مزایده‌هایی در فضای مجازی هستند که سیم کارت‌ها را به افرادی می‌فروشند که بالاترین پیشنهاد را برای خرید داده باشند. عموما از زمان آغاز حراج تا پایان آن سه روز است. قیمت‌ها عموما براساس قیمت پایه به مزایده گذاشته می شود. بالاترین قیمت برای خرید یک سیم کارت با شماره‌ای تقریبا رند در این حراجی تا سقف 100 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

ابتکار -این روزنامه با درج عنوان تخریب دولت، تخریب بازار، به نقل از صادقی، کارشناس بازار سرمایه نوشت:اظهارات سیف کاربرد عملیاتی برای تهدید سیاسی طرف آمریکایی داشت. وی ادامه داد:بازار بزودی به روند صعودی بازمی گردد و میل به رشد در اغلب گروه ها شدت خواهد گرفت.

آرمان- امیررضا واعظ آشتیانی معاونت وزارت صنایع و معادن درباره شرایط بازگشت احمدی نژاد گفت: بازگشت احمدی‌نژاد به عملکرد آقای روحانی بستگی دارد اگر آقای روحانی عملکرد قابل قبولی در ادامه مسیر خود داشته باشد، زمینه برای ظهور مجدد احمدی‌نژاد در فضای سیاسی ایران مهیا نخواهد بود.

آرمان - این روزنامه با اشاره به عنوان انصراف عارف از رقابت برای ریاست؟، آورد: اخبار درگوشی چنین است که احتمال دارد عارف به نفع لاریجانی از کاندیداتوری برای ریاست مجلس کنار ‌رود. حامیان عارف آن را قبول نداشتند ومطرح کنندگان این موضوع را به تلاش علیه اهداف اصلاحات متهم می‌کردند اما انتشارخبری مبنی بر جلسات تعدادی از منتخبان اصلاح‌طلب با عارف برای تشکیل فراکسیون اصلاح‌طلبان گزینه انصراف عارف از ریاست را قوت بخشید.

آرمان –محمدرضا خاتمی نایب رییس مجلس ششم با بیان اینکه پایگاه آقای عارف و آقای لاریجانی در مجلس نزدیک است گفت:باید با هم بنشینند و به تفاهم برسند. اگر قرار بر یارکشی باشد و این یارکشی منجر به جدایی و افتراق شود گرفتاری خود آقایان در داخل مجلس زیادتر می‌شود.

آرمان –این روزنامه در گزارشی با عنوان « افزایش مرگ ناشی از مکمل‌های ورزشی»،نوشت:نه تنها استفاده از این مکمل‌ها کم نشده که به قربانی شدن تعداد بیشتری از شهروندان انجامیده است. در همین حال سیف عضو انجمن متخصصین پزشکی ورزشی درباره مکمل های ورزشی آلوده به هورمون و ماده محرک آمفتامین هشدار داد.

کیهان – این روزنامه در گزارش خبری تحلیلی باعنوان « بودجه‌ای که به جای مدارس دولتی صرف خصوصی‌‌ها می‌شود!» بهنقل از مرضیه گُرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و خانواده از تداوم اجرای طرح «خرید صندلی خالی مدارس غیردولتی» در سال تحصیلی آینده خبر داد.

کیهان – چارلز ناس دیپلمات اسبق آمریکایی تأکید کرد در حالی که ایران در معرض تهدید قرار دارد نمی‌توان توقع داشت که این کشور از خود دفاع نکند و موشکی نداشته باشد.

وطن امروز – این روزنامه در مطلبی با اشاره به سخنانسیف در امریکا نوشت : رسانه‌های حامی دولت سخنان سیف بایکوت کردند

وطن امروز – این روزنامه در مطلبی با عنوان « اما و اگر» با بیان اینکه حقایق اقتصادی برجام به تدریج در حال آشکار شدن است و بعد از اظهارات سیف حالا نوبت زنگنه است که گوشه‌ای از واقعیت را بگوید. به نقل از وزیر نفت نوشت : اگر مانع افزایش تولید نفت ایران شوند یعنی در لغو تحریم‌ها هیچ اتفاقی نیفتاده است.

آفتاب یزد – این روزنامه در گزارشی با عنوان « متکدیان سوری در تهران!» با تعدادی از سوری های که به ایران پناهنده شده و ودر تهران تکدی گری می کنند ،گفت گو کرد

ایران – این روزنامه در مطلبی باعنوان « ۲۰ تاثیر مثبت لغو تحریم‌ های ایران » اقتصاد در سال جاری ۴ درصد رشد می‌کند، نوشت: این عدد پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول است. اما با حذف تحریم‌ها حداقل ۲۰ چالش از سرراه تولیدکنندگان برداشته شده و تنها موانع داخلی مانده است که اگر دولت یازدهم برای حل آنها اقدام کند صنعت کشور حتی رشد ۱۰ درصدی را هم می‌تواند تجربه کند.

تماشاگران امروز - شهرام جزایری می گوید:به زودی یکی از بزرگترین بانک‌های خصوصی دنیا را در بازارهای بین‌المللی ایجاد خواهم کرد.وی هم چنین گفت:حاضرم دو و نیم میلیون تومان یارانه بدهم!
سیاست روز- محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در‌خصوص شاخص‌های مجلس در حذف این تعداد یارانه‌بگیر گفت: عمده حذف یارانه این افراد با تمرکز بر درآمد آنها صورت گرفته و این عملیات در شرایطی اجرا می‌شود که دولت اختیار و مجوزهای لازم برای شناسایی وضعیت درآمدی، هزینه و دارایی افراد را دارد.

وقابع اتفاقیه – حسن غفوری فرد در گفت و با این روزنامه گفت : احمدی نژاد شانسی در انتخابات ندارد .وی گفت: بخشی از اصلاح طلبان موافق ریاست لاریجانی هستند .وی معتقد است: هرچه حضور در انتخابات بیشتر باشد شانس اصول‌گرایان کمتر می شود. وی از پشت پرده لیست اصول‌گرایان می‌گوید: افشا می‌کنم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده