ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترس از لوس شدن نباید مانع از محبت به کودک شود

ترس از لوس شدن نباید مانع از محبت به کودک شود

باشگاه خبرنگاران/ والدین باید میان برآورده سازی خواسته های افراطی و محبت صادقانه به فرزند خود تفاوت قایل شوند.

مجتبی کاشانی روان شناس و مشاور اظهار داشت: تربیت فرزندان یکی از اولویت های اصلی والدین بوده که در شکل گیری شخصیت کودک نیز تأثیر داشته و بدیهی است که پدر و مادر همواره خواهان داشتن فرزندانی شاداب و دارای اعتماد به نفس بالا هستند.

وی گفت: یکی از مهم ترین اشتباهاتی که والدین دچار آن شده اند این است که به دلیل ترس از لوس شدن کودک به آن ها محبت کافی نداشته تا مبادا انتظارات کودک افزایش پیدا نکند در حالی که محبت به هیچ وجه باعث لوس شدن و تربیت ناصحیح کودک نخواهد شد.

وی ادامه داد: محروم ساختن کودک از محبت باعث آسیب های روانی در کودک می شود و از طرفی محبت واقعی صادقانه به فرزندان نیز نباید بی حد و مرز باشد و در واقع توجهات نامناسب، پذیرش بی قید و شرط تمامی خواسته های کودک همچنین خرید های افراطی برای او موجب لوس شدن کودک خواهد شد.

این روان شناس در پایان گفت: محبت به جا و به اندازه کمک به رشد شخصیت کودک می کند و والدین باید بیاموزند که محبت واقعی با توجهات افراطی و برآورده سازی خواسته های بیش از حد برای فرزند خود نیز دارای تفاوت بوده و بچه ها در صورتی که احساس کنند که صادقانه دوستشان دارید، احساس امنیت خواهند کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده