ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایان رؤیای داعش برای رسیدن به فرودگاه الضمیر در دمشق

پایان رؤیای داعش برای رسیدن به فرودگاه الضمیر در دمشق

العالم/ باوجود تلاش‌های مکرر داعش برای نزدیکی به محدوده فرودگاه الضمیر، حرکت و پرواز جنگنده‌های سوری در این فرودگاه در حومه شمالی دمشق متوقف نشده است.

فرودگاه نظامی الضمیر در ریف دمشق از مهمترین و بزرگترین فرودگاه های نظامی سوریه به شمار می آید و از موقعیت جغرافیایی ممتازی برخوردار است به گونه ای که حلقه وصل میان صحرای سوریه و قلمون شرقی و اطراف غوطه شرقی است و پشتیبانی هوایی عملیات نظامی در مناطق متعددی را تامین می کند. خلبان های نیروی هوایی با مرکزیت این فرودگاه، در اغلب نقاط درگیری با عناصر مسلح داعش و جبهه النصره به انجام وظایف خود ادامه می دهند.
یکی از فرماندهان نظامی سوریه در فرودگاه الضمیر به شبکه خبری العالم گفت: وضعیت فرودگاه الضمیر امن است و کسی به آن نزدیک نشده است و یگان حراست فرودگاه می تواند در صورت وقوع تجاوزگری، به آن پاسخ دهد. برخی تجاوزهای نظامی دور از فرودگاه روی داد و ارتش توانست با آنها مقابله کند و تلاش تروریستها با شکست مواجه شد و ما می دانیم که عناصر مسلح آرزو دارند فقط به محدودۀ فرودگاه نزدیک شوند.
به گزارش خبرنگار العالم، در فرودگاه نظامی الضمیر نگهداری و تجهیز جنگنده ها به مهمات و موشکهای لازم ادامه دارد. حرکت هواپیماها متوقف نمی شود، زیرا فرودگاه از مهمترین و بزرگترین فرودگاه های نظامی سوریه است و پشتیبانی هوایی عملیات نظامی در حومه حلب و ادلب و رقه و دیرالزور را تامین می کند.
فرودگاه الضمیر به سبب موقعیت خود که در مرز صحرای سوریه و اطراف غوطه شرقی و قلمون شرقی واقع است، از موقعیت جغرافیایی مهمی برخوردار است و این موقعیت برتوانمندی آن برای اعمال کنترل می افزاید.
فرمانده نظامی سوریه در گفتگو با شبکه خبری العالم گفت: عناصر مسلح حتی به محدوده فرودگاه نرسیدند و حملات آنها در فاصله 15 کیلومتری فرودگاه بود. عملیات جنگی ارتش سوریه در اطراف فرودگاه بر میزان امنیت در اطراف آن و نیز بر توانمندی نظامی آن افزود. خلبانان سوری دارای مهارتهای گسترده ای در پیگرد مواضع و استحکامات و تجمع های گروههای تروریستی هستند.
با تامین امنیت اطراف فرودگاه نظامی الضمیر و جاده بغداد توسط ارتش سوریه، رؤیای داعش برای آغاز جنگی جدید پس از شکستش در تدمر و القریتین پایان می یابد و ارتباط جغرافیایی مجدد میان قلمون شرقی و عمق صحرای سوریه را قطع می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X