ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر کار: از ریزش 300 هزار شغل جلوگیری شد

وزیر کار: از ریزش 300 هزار شغل جلوگیری شد

ایرنا/ وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: کمیته های استانی حفظ شغل های موجود در فرصت کوتاه فعالیت خود، توانسته است از ریزش 300 هزار شغل جلوگیری کند.

علی ربیعی عصر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، گفت: مهمترین رویکرد وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی حفظ شغل های موجود است.
وی ادامه داد: کمیته های استانی حفظ شغل های موجود در هیات وزیران تصویب شده است و اعضای اتاق بازرگانی نیز در این کمیته ها حضور دارند.
ربیعی گفت: ما سالیانه نیاز به 800 هزار شغل داریم و این در حالی است که با پدیده رشد بدون اشتغال روبرو هستیم.
وی در تشریح پدیده رشد بدون اشتغال گفت: یک پالایشگاه با 120 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در ابتدا و هنگام ساخت و ساز ایجاد شغل می کند اما زمانی که پروژه به بهره برداری رسید، آن پالایشگاه به یک هزار نیرو بیشتر نیاز ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هیچ کشوری بدون اجماع بر سر برنامه های ملی توسعه پیدا نمی کند؛‌هیچ کشوری بدون ذهنیت مشترک بین همه شرکای اجتماعی توسعه پیدا نخواهد کرد؛ اگر روند عقلانیت، سخت کوشی و مدارای اجتماعی صورت نگیرد، برنامه های توسعه با موفقیت روبرو نخواهد شد.
ربیعی با تاکید بر اینکه باید وفاق بزرگ برای برنامه های بزرگ ایجاد شود، افزود: اینکه ما بتوانیم درون گرا فعالیت کنیم و در بازارهای جهانی سهم به دست بیاوریم برنامه بزرگ ملی است؛ در این شرایط شاهدیم که از یک استعاره ظریفی که رئیس کل بانک مرکزی به کار می گیرد که در دنیا تفهیم کند که شما باید کار بیشتری انجام دهید، چه بساطی ایجاد می شود.
وزیر کار تاکید کرد: اگر بخواهیم توطئه بیگانگان را خنثی کنیم، اجماع همه جانبه روی مسائل جدی باید مورد توجه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده