ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز سال تحصیلی در یمن زیر بمباران هوایی متجاوزان

آغاز سال تحصیلی در یمن زیر بمباران هوایی متجاوزان

ایرنا/ جنگنده های متجاوزعربستان بمباران مراکز آموزشی، تاسیسات زیربنایی ومناطق غیر نظامی را همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در یمن ازسرگرفتند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبا)، یک مقام محلی در استان تعز گفت: جنگنده های عربستان روز گذشته با حمله به منطقه سوق الجمله خسارت های زیادی را به منازل اهالی این محله وارد کردند.

همچنین مدرسه ای درخیابال 60 درشمال شهر «تعز» روزگذشته دو بار هدف حمله قرار گرفت وخسارت های زیادی به آن وارد شد.

این درحالی است که قراراست امروز (یکشنبه) بیش از شش میلیون دانش آموز در صنعا وکلیه استان های یمن برای آغاز سال تحصیلی 2015- 2016 راهی مدارس شوند.

عبدالله الحامدی معاون وزیر آموزش وپروش دولت یمن ازروسای آموزش و پرورش استان های این کشورخواست ضوابط اداری را درباره حضور معلمان و کادر آموزشی مدارس اعمال کنند.

این درحالی است صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) اوایل مرداد ماه اعلام کرده بود که ادامه بمباران ها ودرگیری های زمینی دریمن موجب تعطیلی سه هزار و600مدرسه ومحرومیت نزدیک به 2میلیون کودک یمنی ازادامه تحصیل شده است.

جولین هارنی نماینده صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) دربیانیه ای گفته بود که درگیری های زمینی وبمباران های بی وقفه نیروهای آل سعود، سه هزار و 600 مدرسه دراین کشور را واداربه تعطیلی وحدود یک میلیون و 800 هزار کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است.

وی دراین بیانیه آورده است: فراهم کردن فرصت آموزشی برای کودکان یمنی هم برای آینده خود این کودکان وهم خانواده های آنان اهمیتی حیاتی دارد.

عربستان با حمله به فقیرترین کشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری ومستعفی را به حاکمیت بازگرداند واز قدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی که امنیت شهرهای یمن را دراختیار دارند، جلوگیری کند.

متجاوزان دراین مدت پیوسته غیرنظامیان را هدف قرار داده اند و تنها در یک مورد با حمله به یک مجلس عروسی 131غیر نظامی یمنی را به قتل رساندند.

عربستان و9کشورعربی دیگر به جزعمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی وزمینی راعلیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند وتاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.

دراثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفرازجمله زنان وکودکان کشته یا مجروح شده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده