ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر نیرو: پساب فاضلاب جایگزین آب مصرفی در کشاورزی می‌شود

وزیر نیرو: پساب فاضلاب جایگزین آب مصرفی در کشاورزی می‌شود

تسنیم/ وزیر نیرو گفت: جایگزینی پساب فاضلاب با آب کشاورزی و اختصاص چاه‌های مناسبِ شرب به بخش آب شرب شهرها و روستاها که هم‌اکنون در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند، از راهکارهای جبران کمبود بخشی از آب شرب مورد نیاز کشور خواهد شد.

حمید چیت‌چیان در مراسم کلنگ‌زنی طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر کاشمر، اظهار داشت: ورود بخش خصوصی در اجرای طرح فاضلاب کاشمر با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 80 میلیارد ریال به‌روش بیع متقابل دستاورد خوبی در جذب سرمایه از منابع غیردولتی است.

وی افزود: استفاده از سرمایه بخش خصوصی در طرح‌های زیرساختی، هم برای دولت مفید است که می‌تواند پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی کشور را به پیش ببرد، هم برای مردم که در نهایت بهره اصلی را از اجرای این طرح‌ها می‌برند، مفید است و هم برای شرکت سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی دارد.

وزیر نیرو تصریح کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی طرح فاضلاب شهر کاشمر تا چهل سال از پساب حاصل از فاضلاب برای توسعه بخش کشاورزی کاشمر استفاده خواهد کرد و پس از آن طرح به شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی واگذار می‌شود.

این عضو کابینه یازدهم با اشاره به تنش‌های آبی و کمبود دسترسی به منابع آب در نقاط مختلف کشور گفت: با توجه به کاهش حجم منابع آبی کشور، جایگزینی پساب فاضلاب با آب کشاورزی و اختصاص چاه‌های مناسب برای شرب به بخش آب شرب شهرها و روستاها که هم‌اکنون در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند، از راهکارهای جبران کمبود بخشی از آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای کشور خواهد شد.

وزیر نیرو در خصوص تأمین آب شهر مقدس مشهد نیز، گفت: ساخت سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان با 180 کیلومتر خط انتقال و 6 مرحله پمپاژ و بهره‌برداری از خط انتقال در دست احداث سد ارداک، از اقدامات وزارت نیرو برای تأمین آب شرب کلان‌شهر مشهد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X