وزیر نیرو: پساب فاضلاب جایگزین آب مصرفی در کشاورزی می‌شود

وزیر نیرو: پساب فاضلاب جایگزین آب مصرفی در کشاورزی می‌شود

تسنیم/ وزیر نیرو گفت: جایگزینی پساب فاضلاب با آب کشاورزی و اختصاص چاه‌های مناسبِ شرب به بخش آب شرب شهرها و روستاها که هم‌اکنون در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند، از راهکارهای جبران کمبود بخشی از آب شرب مورد نیاز کشور خواهد شد.

حمید چیت‌چیان در مراسم کلنگ‌زنی طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر کاشمر، اظهار داشت: ورود بخش خصوصی در اجرای طرح فاضلاب کاشمر با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 80 میلیارد ریال به‌روش بیع متقابل دستاورد خوبی در جذب سرمایه از منابع غیردولتی است.

وی افزود: استفاده از سرمایه بخش خصوصی در طرح‌های زیرساختی، هم برای دولت مفید است که می‌تواند پروژه‌های توسعه‌ای و زیرساختی کشور را به پیش ببرد، هم برای مردم که در نهایت بهره اصلی را از اجرای این طرح‌ها می‌برند، مفید است و هم برای شرکت سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی دارد.

وزیر نیرو تصریح کرد: سرمایه‌گذار بخش خصوصی طرح فاضلاب شهر کاشمر تا چهل سال از پساب حاصل از فاضلاب برای توسعه بخش کشاورزی کاشمر استفاده خواهد کرد و پس از آن طرح به شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی واگذار می‌شود.

این عضو کابینه یازدهم با اشاره به تنش‌های آبی و کمبود دسترسی به منابع آب در نقاط مختلف کشور گفت: با توجه به کاهش حجم منابع آبی کشور، جایگزینی پساب فاضلاب با آب کشاورزی و اختصاص چاه‌های مناسب برای شرب به بخش آب شرب شهرها و روستاها که هم‌اکنون در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند، از راهکارهای جبران کمبود بخشی از آب شرب مورد نیاز شهرها و روستاهای کشور خواهد شد.

وزیر نیرو در خصوص تأمین آب شهر مقدس مشهد نیز، گفت: ساخت سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان با 180 کیلومتر خط انتقال و 6 مرحله پمپاژ و بهره‌برداری از خط انتقال در دست احداث سد ارداک، از اقدامات وزارت نیرو برای تأمین آب شرب کلان‌شهر مشهد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر نیرو: پساب فاضلاب جایگزین آب مصرفی در کشاورزی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X