ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت: معادن سرب و روی استان زنجان مستهلک شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت: معادن سرب و روی استان زنجان مستهلک شده است

فارس/ محمد رضا نعمت‌زاده امشب در شورای اداری استان زنجان، اظهار کرد: نقشه راه تبدیل استان زنجان به قطب الکترونیکی، برق و آی‌سی‌تی تهیه و برای پیگیری به مسئولان مربوطه از جمله معادن اول رئیس جمهور ارائه شده است که در آن تکالیف دستگاه‌ها مشخص شده است.

وی به پیگیری ایجاد شهرک الکترونیک در استان زنجان اشاره کرد و افزود: دبیرخانه پیگیری ایجاد این شهرک هم ایجاد شده، کما اینکه بنا شد زمین موجود در منطقه به مساحت 100 هکتاری پیش‌بینی شده برای این شهرک اضافه شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به مصوبه ایجاد دانشگاه صنعتی در استان زنجان اشاره و اضافه کرد: توصیه می‌کنم دانشکده مهندسی تقویت شود تا نیازی به ایجاد زیرساخت‌ها نباشد ضمن اینکه با استفاده از رهنمودهای اساتید موجود در استان از جمله پروفسور ثبوتی محتوا تقویت شود.

نعمت‌زاده به بازدید خود از شرکت ایران ترانسفور اشاره کرد و افزود: این شرکت به همراه 10 واحد دیگر حدود 5 هزار اشتغال دارند و خود شرکت زنجان یک‌هزار و 900 نیروی شاغل دارد و این کارخانه در سطح بالایی فعالیت می‌کند و طی چند سال آینده رونق قابل توجهی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استان زنجان هنوز به لحاظ برخورداری از معادن جایگاه خوبی را در کشور دارد، ادامه داد: هر چند معادن سرب و روی استان مستهلک شده و نیاز به اکتشافات جدید دارد، ولی استان معادن دیگری از جمله سنگ آهن و سایر فلزات را دارد که می‌تواند زمینه فعالیت صنایع پایین دست را فراهم کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کار پتروشیمی زنجان در زمان خودش آغاز شده است، افزود: کنار کشیدن شرکت ملی صنایع پتروشیمی از این واحد مشکلاتی را ایجاد کرده است و پیشنهاد من بازگشت همین شرکت برای به تحرک درآوردن آن با توجه به برخورداری از تخصص و تجربه است و یا اینکه پتروشیمی زنجان باید به بخش خصوصی توانمند واگذار شود چرا که خرده مالکان توان پیشبرد آن را ندارند.

نعمت‌زاده با تاکید بر مطالعه انجام شده برای نیاز شمال غرب کشور به کود اوره ادامه داد: نیاز این منطقه و همچنین صادرات مقداری از تولیدات به کشورهای همسایه، لزوم پیگیری به سرانجام رسانده پتروشیمی زنجان را الزامی کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X