ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دو خط کتاب خاطره دردها نزد انسان خیلی زود فراموش می شود

دو خط کتاب/ خاطره دردها نزد انسان خیلی زود فراموش می شود

آخرین خبر/ خاطره ی دردها و رنج ها نزد انسان به شکل شگفت آسایی خیلی زود به فراموش سپرده می شود،و درد ها ور نج هایی که ممکن است در آینده در کمین آن نشسته باشند،باز هم خیلی دور از ذهن به نظر می رسند. نیویورکی ها بی آنکه ابراز نگرانی کنند بارها گزارشاتی را در باره ی فجایع بمب اتمی خوانده اند.هامبوگری هایی که هنوز از ویرانه های جنگ بیرون نیامده اند،ولی با این وجود،برای جلوگیری از خطر جنگی تازه تردید می کنند.وحشتی که سال های چهل بر جهان سایه افکنده بود،گویی به فراموشی سپرده شده و بسیاری می گویند "باران دیروز نمی تواند ما را خیس کند".ولی ما باید با این بی اعتنایی که غایت آن مرگ است،مبارزه کنیم.هیچ چیزی نمی تواند مرا از اتحاد با اندیشه ی منطقی در رویارویی با دشمنانش بازدارد.پیوسته باید تکرار کنیم،حتی اگر هزار بار حادثه ای را که به وقوع پیوسته تکرار کنیم،بازهم کم است.بی وقفه باید اخطار کنیم حتی اگر طعم خاکستر را در دهانمان جاری سازد.زیرا بشریت در خطر جنگی به سری می برد که ابعاد آن در مقایسه با جنگی که در گذشته روی داده بسیار ناچیز است.اگر دستانی را که در حال مهیا ساختن آن هستند متوقف نسازیم،چنین جنگی به قطع یقین به وقوع خواهد پیوست.

برتولت برشت 1952_مقدمه ی کتاب الفبای جنگ درج[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده