ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش سازمان ملل از "برده داری جنسی" توسط ارتش سودان جنوبی

گزارش سازمان ملل از "برده داری جنسی" توسط ارتش سودان جنوبی

ایسنا/ در گزارش جدید سازمان ملل آمده که سربازان سودان جنوبی از زنان به عنوان برده جنسی استفاده می‌کنند و به غیرنظامیان خارج از پایگاه‌های سازمان ملل نیز حمله می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری پی.تی.آی، در این گزارش همچنین آمده است که صدها تن از زنانی که به عنوان"برده جنسی" از آنها استفاده می شده، باردار و زیر سن قانونی بودند که توسط سربازان ارتش سودان جنوبی در استان "یونیتی" مورد تعرض جنسی قرار گرفته‌اند.

تاکنون ده ها هزار تن در سودان جنوبی در پی درگیری ها در این کشور کشته شده‌اند؛ درگیری هایی که بیش از دو سال است در این کشور آفریقایی شروع شده و در آن نیروهای دولتی جوبا با شبه نظامیان مخالف می جگند.

سازمان ملل گزارش داده که خشونت های جنسی در استان نفت خیز "یونیتی" صورت می گیرد و سربازان دولتی سودان جنوبی مسئول بسیاری از این تجاوزهای جنسی هستند.

دست کم 35 زن در سال 2015 توسط سربازان دولتی و در خارج از پایگاه سازمان ملل در این استان مورد تعرض جنسی قرار گرفته‌اند. دولت جوبا چنین مساله ای را رد می کند.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است، صدها مورد کشتار بدون محاکمه، ناپدید شدن افراد، تجاوزها گروهی، برده داری جنسی،‌ سقط جنین تعمدی، به خدمت گرفتن کودک سربازان و حملات عمدی و تبعیض آمیز علیه غیر نظامیان در سودان جنوبی حین ورود به روستاها در مناطق درگیر توسط تمامی طرف های درگیر در این جنگ داخلی گزارش شده است.

زید رعد الحسین، رییس شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارش خود آورده است: تجاوز گسترده، برده داری جنسی، استفاده از کودک سربازان و قتل عام و اعدام های بدون محاکمه از جمله خشونت های اعلام شده در سودان جنوبی است و این درحالیست که این کشور به شدت با ناآرامی ها و درگیری ها و فقر دست و پنجه نرم می کند.

سودان جنوبی که در سال 2009 از سودان جدا شده از آن زمان تاکنون با درگیری ها و خشونت های بیشماری روبرو است و تنها بخش‌های محدودی از این کشور از درگیری‌ها و تنش‌های مسلحانه در امان مانده است.

همچنین در این گزارش آمده است که اکثر مواردی که کودکان به خدمت گرفته شده‌اند از سوی مخالفان بوده است.

درهمین حال، نماینده ویژه بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در هیات سازمان ملل در سودان جنوبی گفته که چنین رخدادهایی در این کشور آفریقایی باعث به خطر افتادن روند صلح می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده