ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خلق جهانی دیگر با ربات های هوشمند

خلق جهانی دیگر با ربات های هوشمند

تابناک/ به نظر می آید درروزگار کنونی ما اولین گام ها را برای ایجاد چنین نسلی از ربات ها برداشته ایم، برخی از افراد با دیدن چنین پیشرفت هایی در زمینه ی تکنولوژی رباتیک هراسان شده و معتقدند اینگونه تحقیقات باید متوقف شود و برخی دیگر با دیدن آنها به وجد می آیند.

فیلم های سینمایی علمی تخیلی بسیاری تا به امروز بر روی پرده ی سینما آمده اند که در آنها روبات هایی با ظاهر انسانی حضور داشته اند. اگر بخواهیم اشاره ی مستقیمی به یکی از عنوان های شاخص با چنین مضمونی بکنیم می توان ۴ نسخه از فیلم نابودگر یا همان ترمیناتور (Terminator) را به یاد آورد.

به نظر می آید درروزگار کنونی ما اولین گام ها را برای ایجاد چنین نسلی از ربات ها برداشته ایم، برخی از افراد با دیدن چنین پیشرفت هایی در زمینه ی تکنولوژی رباتیک هراسان شده و معتقدند اینگونه تحقیقات باید متوقف شود و برخی دیگر با دیدن آنها به وجد می آیند.

هدف اولیه از خلق ربات هایی با ظاهر انسانی چیزی جدای از اهداف مرتبط به سایر ماشین های رباتیک یعنی ساده تر کردن زندگی انسان نیست. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ده ربات برجسته ی انسان نما که بیانگر پیشرفت کنونی بشر در این زمینه هستند.

-1آسیمو هوندا :ربات انسان نما که می ایستد و کمی بیش از ۴ فوت قد و وزن آن ۱۱۹ پوند است، آسیمو می تواند صحبت کند، فوتبال بازی کند و حتی نوشیدنی خدمت شما بیاورد.

- Kuratas-2: اگر رویای شما این است که خلبان یک ربات بزرگ باشید ، این شانس شماست. در داخل آن ۱۳ فوت فضای کافی برای یک فرمانده پردازنده وجود دارد . اوه ! حتی می توان آن را با آی فون کنترل کرد.

-3 اطلس :راه اندازی شده توسط پنتاگون، و مهندسی توسط بوستون دینامیک، ساخته شده است تا قهرمانانه و بدون خطر جان افراد در خطر را نجات دهد .

-4 موریانه روبات :این بچه های کوچک طراحی شده اند برای انجام کارهای سخت، که از موریانه الهام گرفته شده .

-5 یوزپلنگ :ایده ای از یک گربه، ساخته شده توسط دانشمندان در موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس.

-6 گربه وحشی :گربه وحشی جدیدترین نسل از ربات های یوزپلنگ بوستون دینامیک است. این دستگاه ها برای سرعت ساخته شده است و ۲۹ مایل در ساعت سرعت دارند در حالی که نسخه های قبلی در محیط داخلی بودند ولی این یکی برای فضای باز مناسب است.

VGO -7دانشجو مجازی: در خانه برای کمک به دانش آموزانی که قادر به شرکت در کلاس نیستند ، یک دانش آموز در تگزاس در حال حاضر قادر است در کلاس شرکت کند به لطف اینربات. این ربات می تواند نسخه مجازی او در کلاس باشد و از طریق اینترنت و یک وب کم ، بداند در کلاس چه خبر است.

Robo-Fly -8کوچک و سریع، وزن آن تنها ۸۰ میلی گرم است و ۱۲۰ بار در هر ثانیه بال میزند . این حشرات رباتیک پیش بینی شده اند برای یک ابزار مفید در ماموریت های جستجو و نجات.

-9ماب. :گر خانه شما کثیف شده ، یک دسته از این ربات ها اعزام میشود . آنها همه جا را تمیز و درخشان میکنند . این هنوز یک کانسپت است ولی به اندازه کافی یک پیروزی در رقابت طراحی آزمایشگاه الکترولوکس بشمار می آید .

-10 کنجکاو: کاوشگر مریخ ناسا است به مراتب بیشتر از هر ربات دیگر که می توانید تصور کنید کارایی دارد. این ربات برای حدود یک سال و نیم در سیاره سرخ بوده است.

خلق جهانی دیگر با ربات های هوشمند

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده