ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خانواده شوهرم می گویند طلاق بگیر

خانواده شوهرم می گویند طلاق بگیر

خراسان/ دختری ۲۳ساله هستم، ۳سال است عقد کردم. خانواده شوهرم بعد از چند ماه، به من گفتند ما تو را نمی خواستیم و به خاطر پسرمان به خواستگاری تو آمدیم و بعد از ۲سال گفتند ما تضمین نمی کنیم که پسر ما، تو را کتک نزند. طلاق بگیر چون ما می خواهیم برای پسرمان زن بگیریم. ولی شوهرم من را دوست دارد و اجازه دخالت به خانواده اش نمی دهد. در مجلس عروسی ما کمک مالی و شرکت نمی کنند. با این که از نظر طبقه اجتماعی و تحصیلی، ما بالاتر از خانواده شوهرم هستیم. حالا نه دوست دارم طلاق بگیرم و نه می توانم با این شرایط کنار بیایم.

با سلام خدمت شما دوست گرامی، وقتی پیامک شما را مطالعه کردم، به یاد بازی های دوران کودکی افتادم که گاهی بچه بزرگ تر و احتمالاً قوی تر می گفت: «اگر چنین و چنان نکنی، به مادرت می گویم» و ادامه این صحبت به جواب بچه کوچک تر بستگی داشت. اگر می گفت «خوب برو بگو، مادرم خودش اطلاع دارد و از نظر او مسئله ای نیست» بچه بزرگ تر تیرش به سنگ خورده بود و راه به جایی نمی برد؛ اما اگر بچه کوچک تر شروع به التماس می کرد که لطفاً به کسی نگو، گفت وگویی مبتنی بر الگوی «ظالم و مظلوم» شکل می گرفت. به عبارتی به اندازه ترس بچه کوچک تر، بچه بزرگ تر قدرت پیدا می کرد. در موضوع شما نیز اگر همسرتان در کمال حفظ احترام والدین خود، اجازه دخالت به خانواده اش را ندهد و «قدرتمندانه» موضع خود را در برابر آن ها معلوم کند که «همسرم را دوست دارم و او را طلاق نمی دهم» در چنین شرایطی تیر آن ها به سنگ خورده است و به دنبال این هستند که شاید بتوانند شما را از این رابطه بیرون کنند.

زمان شکست و رسیدن به طلاق
من نمی دانم علت اصلی مخالفت خانواده همسر شما چیست، اما در حال حاضر که پسرشان ازدواج کرده است، شاید بهترین برخورد آن ها باید حفظ زندگی شما و احترام به انتخاب فرزندشان باشد. اگر بپذیرید که خانواده همسرتان از نظر سلامت رفتاری، نمره چندانی در قبال شما دریافت نمی کنند، شکست شما زمانی اتفاق می افتد که تابع نظر آن ها باشید؛ یعنی پیروی افکار افرادی که خودتان بدان ها نمره سلامت ندادید. به عبارت دیگر زمانی که قدرت آن ها را از قدرت عشق و علاقه خود بیشتر بدانید، شکست خواهید خورد. اگر شما دو نفر تصمیم به حفظ زندگی خود داشته باشید و از مهارت های درست و کارآمدی بهره ببرید، هیچ کسی نمی تواند رابطه شما را تخریب کند.

پرهیز از علل شکست
یکی از مخاطرات پیش روی شما، مشورت با افرادی است که فقط به مشکلات و ناراحتی فعلی فکر می کنند و تنها راهکارشان خارج شدن شما از این شرایط است. توصیه می کنم تا جایی که ممکن است مسائل خود را برای خانواده تان توضیح ندهید؛ چرا که خانواده دچار هیجان منفی شدید می شوند و براساس همان هیجانات ممکن است تصمیم های نه چندان مناسبی بگیرند. چون شما در شرایط عقد هستید، به حمایت حرفه ای نیاز دارید و بهتر است در حال حاضر با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

از طرفی توجه بیش از اندازه شما به مشکلات موجود مانند طولانی شدن دوران عقد، برآورده نشدن انتظارات و تحقق نیافتن تصویری که از ازدواج خود در ذهن داشتید، تامین نشدن توقعات خانواده به دلایل مختلف و مواردی از این قبیل، باعث کاهش توانمندی شما برای تحمل شرایط می شود.

همچنین بی توجهی به پیامدهای طلاق باعث شکست شما خواهد شد. به ویژه که شما و همسرتان یکدیگر را دوست دارید و تحت تاثیر مداخله دیگران قرار گرفتید. هرچند ممکن است طلاق یک راه آنی برای خروج شما از ناراحتی های فعلی باشد ولی ورودی خواهد بود به مشکلات آتی.

چند توصیه کاربردی
1- همواره توصیه می کنم که زوج ها باید از نهال تازه ازدواج شان مانند یک کودک نوپا مراقبت کنند. وقتی که کودک بیمار باشد؛ در آن شرایط والدین نه تنها کودک خود را رها نمی کنند، بلکه مراقبت خود را دو چندان می کنند، امروز نیز «کودک ازدواج» و نهال پیوند شما بیمار است و شما می توانید با حمایت بیشتر از یکدیگر و تقویت بنیان های عاطفی رابطه تان بر این بیماری فائق آیید.

2- ممکن است ازدواج با این شرایط یعنی حضور نیافتن خانواده همسر در مجلس عروسی، عدم کمک مالی و... را نپسندید، اما خاطر نشان می کنم که «زندگی صنایع دستی شماست» و این شما هستید که تصمیم می گیرید در قبال دیگران چه عکس العملی داشته باشید. فراموش نکنید که نقش دیگران فقط کمک و حمایت است و شما و همسرتان کارگزار اصلی هستید. قطعاً کمبودهایی وجود خواهد داشت اما این شما هستید که کمبودها را بزرگ، معمولی و یا کوچک جلوه می دهید. حال به نظر شما کدام یک از آن کمبودها، ارزش کنار گذاشتن اصل زندگی را دارد؟

3- هیچگاه در مقابل رفتارهای نامطلوب خانواده شوهرتان، مقابله به مثل نکنید و همیشه احترام آنان را در رفتارتان لحاظ کنید و به این بیندیشید که قرار است، سال های سال در کنار این خانواده زندگی کنید.

4- بسیاری از محدودیت ها و ناکامی های انسان در آینده قابل جبران است؛ مثلاً ممکن است نتوانید مهمانی بزرگی ترتیب دهید و مجلس عروسی تان را به شکل مفصل بگیرید و لازم باشد با همسرتان به یک سفر کوچک مثل ماه عسل بروید و زندگی مستقل خود را شروع کنید. با این حال می توانید در سالگرد ازدواج تان یک مهمانی دوستانه ترتیب دهید و خاطرات خوشی داشته باشید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده