ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضوکمیسیون برنامه: افزیش مالیات بر سیگار موجب ورشکستگی دخانیات خواهد شد

عضوکمیسیون برنامه: افزیش مالیات بر سیگار موجب ورشکستگی دخانیات خواهد شد

خانه ملت/ عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه افزایش مالیات بر سیگار داخلی منجر به کاهش مصرف نمی شود، معتقد است چنین تصمیمی، ورشکستگی صنعت دخانیات و انبارشدن سیگارهای داخلی را به همراه خواهد داشت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره برخی پیشنهادات مبنی بر لزوم افزایش مالیات بر سیگارهای تولید داخل، افزود: متاسفانه این مصوبه منجر به افزایش قاچاق سیگارهای خارجی به کشور می شود و مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی افراد معتقدند افزایش مالیات بر سیگارهای تولید داخل به کاهش مصرف منجر خواهد شد درحالی که با توجه به ویژگی شرایط کشور می طلبد اقدامات دیگری مدنظر قرار گیرد تا منتهی به افزایش قاچاق نگردد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه صنعت دخانیات در کشور بخش زیادی از اشتغال را بر دوش گرفته است، تصریح کرد: بیشتر این مالیات ها بر سیگار داخلی سنگینی می کند و باتوجه به اینکه سیگار داخلی کیفیت پایین تری نسبت به سیگارهای خارجی دارد اما این افزایش مالیات، قیمت سیگارهای تولید داخل را گران تر می کند.

وی یادآور شد: در این شرایط مصرف کننده بین سیگار داخلی بی کیفیت و گران، طبیعی است که سیگار خارجی با کیفیت و ارزان را انتخاب کند.

جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: افزایش مالیات بر سیگار داخلی نه تنها منجر به کاهش مصرف نمی شود بلکه شاهد افزایش بیکاران در کشور نیز خواهد شد چراکه صنعت دخانیات با مشکل مواجه می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، ادامه داد: اکنون استان گیلان به عنوان مرکز بزرگ دخانیات به شدت نگران چنین مصوبه ای هستند و با افزایش مالیات، طراحان این مصوبه به هدف خود نمی رسند و صنعت دخانیات به شدت متضرر خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: این مصوبه صنعت دخانیات را به مرز ورشکستگی می رساند و به نظر می رسد این تصمیم مجلس در صورت تصویب آن در صحن علنی، بسیار شتابزده و نادرست خواهد بود چراکه به زودی شاهد انباشت این سیگارها در انبارها خواهیم بود

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X