ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رقابت گوگل با اپراتورها برای بردن اینترنت بی‌سیم پرسرعت به خانه ها

رقابت گوگل با اپراتورها برای بردن اینترنت بی‌سیم پرسرعت به خانه ها

خبرآنلاین/ از زمان راه اندازی خدمات فراگیر اینترنت باند پهن Fiber توسط گوگل 5 سال می گذرد و اکنون مدیرعامل شرکت Google Access که وظیفه پشتیبانی این خدمات را بر عهده دارد، اعلام کرده است که گوگل به دنبال شناسایی فناوری های مناسب برای ارائه خدمات اینترنت باندپهن بی‌سیم است.

اگر گوگل به فناوری مناسب برای اتصال تمام خانه های آمریکا به اینترنت باندپهن دست یابد، هزینه بسیار سنگین نصب تجهیزات فیزیکی و کابل کشی و مشکل مشهور «آخرین مایل» که در واقع شامل فرآیند سیم کشی فیبرنوری به درون تک تک منازل است، از بین می رود.
البته کاربران نیز از زیر سایه غول های مخابراتی این کشور یعنی Comcat،‏ AT&T و Vrizon و مقررات دست و پاگیر آن ها رها می شوند.

البته در حال حاضر در مناطق روستایی که به کابل یا فیبر نوری دسترسی ندارند، خدمات اینترنت بی‌سیم ارایه می شود، اما سرعت این خدمات چیزی نیست که گوگل به دنبال آن است.

در حال حاضر چند شرکت از جمله Project Decible، خدماتی را در زمینه شبکه های بی‌سیم ارایه می کنند که ممکن است ویژگی های موردنظر گوگل را در اختیار آن قرار دهد. این شرکت معتقد است که شبکه بی‌سیم آن می تواند با استفاده از طیف فرکانس های بالا، از جمله امواج میلیمتری، به سرعت گیگابیت برثانیه برسد. امواج میلیمتری از فرکانس 30 گیگاهرتز آغاز می شوند و نیازمند ارتباط در خط مستقیم هستند و به همین علت میزان دسترسی آن ها محدود است. سیگنال این نوع شبکه را می توان با استفاده از دریافت کننده ای که روی پنجره نصب می شود، دریافت کرد.

انتظار می رود گوگل در سال های آینده خدماتی را ارایه کند که کیفیت آن ها غول های مخابراتی فعلی را از میدان به در کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده