ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت‌الله علم‌الهدی: "جناحی دانستن" شورای نگهبان بدترین اهانت به این نهاد مقدس است

آیت‌الله علم‌الهدی: "جناحی دانستن" شورای نگهبان بدترین اهانت به این نهاد مقدس است

تسنیم/ امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به این‌که بدترین اهانت به شورای نگهبان این است که کسی به شورای نگهبان بگوید جناحی است، گفت: درست نیست عده‌ای در مملکت ما مجری منویات سوء فوکویاما و آمریکا شوند و بگویند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند.

آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی، اظهار داشت: برحسب آنچه در گذشته عنوان شد ذات مقدس پروردگار دو مسئولیت انسان الگویی قرآن را تبیین می‌کند که شامل مسئولیت در برابر خلاء اقتصادی زندگی دیگران و مسئولیت دوم در برابر خلاء فکری زندگی دیگران است.

وی بیان کرد: نخستین نکته این است که چرا ذات مقدس پروردگار از دستگیری بیچارگان و اقشار آسیب‌پذیر تعبیر به اطعام می‌کند با این‌که مسئولیت در برابر خلاء اقتصادی تنها مسئولیت برابر گرسنگی نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: علت این مسئله این است که انسان الگویی قرآنی در مقام اجرای این مسئولیت آن قدر برابر خلاء اقتصادی دیگران مسئولیت دارد که حتی به دقیق ترین جزئیات نیز توجه دارد.

وی تصریح کرد: خلاء فکری در جامعه تنها با اطلاع‌رسانی پر نمی‌شود بلکه باید برای دیگران مسائل را تفهیم کنیم تا این خلاء از میان برود، مسائلی که شناخت آن از حوزه عقاید و التزامات دینی را شامل می‌شود و باید برای دیگران جا انداخته شود.

امام جمعه مشهد مقدس گفت: تنها در این صورت است که مسئولیت انجام گرفته است باید یقین کنید که طرف شما مسائل را فهمیده است و برای وی درک شده است.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: در انقلاب مشروطیت بعد از اینکه محمدعلی شاه مجلس را به توپ بست و مستبدان قدرت یافتند، درگیری مسلحانه شدید میان طرفداران استبداد و مشروطه شکل گرفت و این درگیری در مشهد نیز وجود داشت.

وی گفت: برخی از افراد در حرم رضوی و در مسجد گوهرشاد سنگر گرفتند و روس‌ها که به دنبال نفوذ بودند به بهانه حمایت از افراد روسی ساکن مشهد حرکت مسلحانه را آغاز کردند و شروع آن با توپ بندی گنبد حرم منور بود.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه مردم مشهد صدای انفجار توپ‌ها را شنیده و متوجه حرم منور رضوی شدند یادآور شد: به این وسیله نخستین اهانت به مقبره منور امام هشتم(ع) شروع شد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: سرآغاز اهانت به قبر منور امام هشتم در توپ بندی روس‌ها در مثل چنین روزی واقع شود، این نمونه‌های عبرت و تجربه از تاریخ گذشته ما ثابت می‌کند آن روزی که جامعه ما دوقطبی شود و اختلاف ایجاد شود دشمن از وسط دوقطبی شدن جامعه نفوذ می‌کند و با نفوذ خود هستی ما را ساقط می‌کند و باید مراقب وحدت خود باشیم و البته وحدت نیاز به محور دارد و تنها محور وحدت که می‌تواند ملت را یکپارچه در برابر دشمن حفظ کند مسئله ولایت است.

وی با اشاره به زیارت جامعه کبیره و تاکید بر مسئله ولایت در آن خاطرنشان کرد: وحدت با شعار و اظهار و اعلام و در ظاهر تشکیل نمی‌شود بلکه وحدت باید از درون ما شکل بگیرد.

آیت الله علم الهدی افزود: بدون ولایت، وحدت قابل تحقق نیست و اگر وحدت نباشد اختلاف و دوقطبی سبب نفوذ دشمنان ما می‌شود، در همه برنامه‌ها آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است را باید دنبال کنیم و همه برنامه‌ها را با صبغه ولایت تشکیل دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمن 37 سال درصدد براندازی این نظام است تاکید کرد: این قدرت را از مردم و پشتوانه مردمی داریم و این نظام اساسا وابسته به مردم است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات مانور قدرت برای این نظام است و اگر کسی بنا شد در انتخابات شرکت نکند معنایش این است که در مقابله با کفر جهانی نایستاده است.

وی با اشاره به جهت دوم تکلیف مداری برای شرکت در انتخابات عنوان کرد: حق بودن مشارکت سیاسی مولود تکلیف ما است، تمامی مذاهب اسلامی این روایت از پیامبر را به صورت یک حدیث متواتر نقل کرده‌اند که ایشان فرمودند: هر کس اهتمام به امور مسلمین نداشته باشد مسلمان نیست.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: امور مسلمین در اینجا یعنی امور جمعی و اجتماعی مسلمین که شامل امور سیاسی است و اگر کسی در امور سیاسی مشارکت نداشته باشد پیامبر فرمودند وی مسلمان نیست و مصداق برجسته و بارز مشارکت سیاسی شرکت در انتخابات است.

آیت الله علم الهدی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند هیچ چیز مانع مشارکت حداکثری نیست، مقام معظم رهبری فرمودند به فهرست‌ها و لیست‌هایی که جریان‌های مومن ارائه می‌دهند اعتماد کنید و برحسب اطمینان به آنها به فهرست رای دهید منتهی این نکته را نیز فرمودند به لیست‌هایی که از طرف افرادی ارائه می‌شود که دلشان با آمریکا است، اعتماد نکنید.

وی عنوان کرد: بنابراین این فهرست‌ها به وسیله افرادی باید ارائه شود که مومن باشند و ثانیا دلشان با آمریکا نیست و البته نماینده مجلس باید توان رفع بیکاری و رکود و طراحی آبادسازی کشور در عرصه تولید را نیز داشته باشد اما اینکه فکر کنیم توانمندی رفع بیکاری مربوط به کسانی است که دلشان با آمریکاست اشتباه است و تجربه ما خلاف این مسئله را ثابت می‌کند.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: فناوران و دانشمندان هسته‌ای ما و همچنین شاگرد اول‌های ما در دانشگاه‌ها متدین هستند، ایمان و غرب زده نبودن شرط اول و قطعی است و در میان این‌ها متخصص و مدیر پیدا کنید و این گونه نباشد که متخصص و بی دین را یکی بپندارید زیرا این تبلیغ دشمنان ما است.

وی با اشاره به اینکه در میان نیروهای دین دار متخصص بیشتر پیدا می‌شود گفت: احراز تقوا و ایمان در حدی که کاندیدا شود مقدس ترین نهادی که می‌تواند این صلاحیت را احراز کند شورای نگهبان است، ما در نهادهایی که اینها می‌خواهند نامزد کنترل کنند در همه کشورها نهادی این چنینی داریم اما قداست هیچ کدام به قداست شورای نگهبان نمی‌رسد.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: اینکه برخی فکر می‌کنند در سایر کشورها فیلترهای صالح در خود احزاب است اشتباه می‌کنند، در ترکیه و مصر و فرانسه و آلمان و آمریکا و روسیه نهادهایی دارند که صلاحیت کاندیدا را در کشور خودشان باید احراز کنند، در شورای نگهبان شش مجتهد قطعی وجود دارد و قداست نهادهای این کشورها به قداست شورای نگهبان نمی‌رسد.

وی گفت: امام بزرگواران فرمودند توهین به فقهای شورای نگهبان برای اسلام و نظام خطرناک است که در سال 63 این مطلب ارائه شد و در سال 88 نیز فوکویاما اعلام کرد تا وقتی دو نهاد در ایران باشد نظام ایران تبدیل به نظام سکولار نمی‌شود: یکی نهاد رهبری و دیگری نهاد شورای نگهبان.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه 20 سال قبل از این که این حرف را فوکویاما عنوان کند امام بزرگوار این خطر را اعلام کردند اظهار داشت: این درست است که امروز عده‌ای راه بیفتند و با کمال بی‌باکی به یک نهاد مقدس توهین کنند؟ بدترین اهانت به شورای نگهبان این است که کسی به شورای نگهبان بگوید جناحی است. اینها جناحی هستند و برای جناح کار می‌کنند؟ این مسئله مصداق بارز رد ولایت فقیه نیز هست.

آیت الله علم الهدی افزود: درست نیست عده‌ای در مملکت ما منجری منویات سوء فوکویاما و آمریکا شوند و بگویند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند. ما در این انتخابات قرار است نظام خود را توسعه دهیم و افرادی با هم زبانی با فوکویاما مانع این مسئله نشوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده