ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تغییر ژنتیکی، یک علت چاقی

تغییر ژنتیکی، یک علت چاقی

ایرنا/ محققان معتقدند که تقویت این پروتیین در افراد مبتلا به این واریان که بیشتر در میان سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها هستند، به اصلاح چاقی مرتبط با اشتها کمک می کند.
پروتیین BDNF در سطوح مغزی و عصبی نقش دارد و عامل تحریک احساس سیری است.
محققان در این مطالعه جدید موفق شدند که با تجزیه و تحلیل نمونه های بافت مغزی، منطقه ای از این ژن را کشف کنند که در آنجا یک تغییر صرف، موجب تغییر سطوح پروتیینBDNF در هیپوتالاموس می شود؛ هیپوتالاموس بخشی از مغز است که غذاخوردن و وزن بدن را کنترل می کند.
دکتر جک یانوسکی محقق موسسه ملی بهداشت کودکان و تکامل انسان در یونیس کندی شرایور گفت: پیش از این مشخص شده بود که ژن BDNF با چاقی ارتباط دارد و چند سال است که محققان در صدد کشف این موضوع هستند که چگونه تغییرات در این ژن خاص، انسان ها را مستعد چاقی می کند.
به گفته یانوسکی، مطالعه جدید در ارتباط با بیش از 31 هزار مرد و زن نشان می دهد که چگونه یک تغییر ژنتیکی در BDNF موجب چاقی می شود و بر سطح پروتیین BDNF تاثیر می گذارد. یافتن افرادی با دلایل مشخص چاقی به محققان اجازه می دهد که درمان های موثر و شخصی تری را برای چاقی بررسی کنند.

این مطالعه در نشریه Cell Reports منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده