ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بارداریارتباط افزایش هورمون «عشق مادر - کودک» و افسردگی بعد از زایمان

بارداری/ارتباط افزایش هورمون «عشق مادر - کودک» و افسردگی بعد از زایمان

میگنا/ به گفته محققان، افزایش میزان هورمون اوکسی توسین، معروف به هورمون عشق مادر - کودک، در طول دوران بارداری با افزایش ریسک افسردگی بعد از زایمان در برخی زنان مرتبط است.
ارتباط افزایش هورمون «عشق مادر - کودک» و افسردگی بعد از زایمان
یافته های محققان دانشگاه نورث وسترن شیکاگو نشان می دهد هورمون اوکسی توسین نقش مهمی در بروز افسردگی پس از زایمان دارد و می تواند درمانی پیشگیرانه در طول این مدت ارائه کرد.
دکتر سویینا ماسی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه به ما در یافتن و شناسایی زیست نشانگرهای که در پیش بینی افسردگی بعد از زایمان نقش دارند، کمک می کنند.»

طبق مطالعات قبلی، اوکسی توسین هورمونی است که نقش مهمی در تسهیل زایمان و ایجاد شیر، پیوند اجتماعی و مدیریت استرس ایفاء می کند.

این مطالعه شامل ۶۶ زن باردار سالم بود که افسرده نبودند. محققان سطح هورمون اوکسی توسین این زنان را در سومین سه ماهه دوره بارداری شان و علائم افسردگی را شش هفته بعد از وضع حمل اندازه گیری کردند. طبق این مطالعه، از بین ۱۳ زن دارای سابقه افسردگی قبل از بارداری، هر چقدر میزان هورمون اوکسی توسین شان بالاتر بود، علائم افسردگی شان در مدت شش هفته بعد از زایمان به مراتب بیشتر بود.

به گفته محققان، «جالب است که سابقه قبلی ابتلا به افسردگی می تواند به گونه ای موجب تغییر در گیرنده اوکسی توسین شود که تاثیر آن را کمتر کند.
شاید یکی از دلایل آن این است که زمانیکه زنان شروع به تجربه علائم اولیه افسردگی می کنند، بدن شان اوکسی توسین بیشتری برای مقابله با آن تولید می کند.»


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده