ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

4گوشه دنیا اخراج زن مسلمان از هواپیما به خاطر راحت نبودن مهماندار

4گوشه دنیا/ اخراج زن مسلمان از هواپیما به خاطر راحت نبودن مهماندار

زومیت/ یک زن مسلمان پس از این که از مسافر کناری خود تقاضا کرد تا صندلیش را با او عوض کند، بدون هیچ توضیحی از هواپیما اخراج شد.
شورای ارتباطات اسلامی آمریکا (CAIR) درخواست کرده تا تحقیقاتی درباره‌ی این اتفاق صورت بگیرد. این شورا می‌خواهد بداند که سومالی بودن این خانم مسلمان که روسری به سر داشته باعث بروز «انگیزه‌ی متعصبانه» در خدمه‌ی پرواز شده است یا خیر؟
خانم «حکیمه عبدل» در فرودگاه شیکاگو سوار یکی از هواپیماهای خطوط هوایی «ساوت‌ وست» (Southwest) شده بود. او از آقایی که در صندلی کناری‌اش نشسته بود، درخواست کرد که اگر ممکن است در صندلی کنار راهرو بنشیند و این درخواست او مورد موافقت آن فرد قرار گرفته بود.
طبق گفته‌ی «زینب شودرای» مدیر بخش مریلند (Maryland) شورای ارتباطات اسلامی آمریکا، حکیمه تنها سفر می‌کرد و قرار بود به کمک خانواده‌ی یک زن باردار در سیاتل (Seattle) برود.
علی‌رغم سیاست این خطوط هوایی در رابطه با مشخص نکردن صندلی در کارت‌های پرواز، پس از اینکه حکیمه صندلی‌اش را عوض می‌کند، یکی از مهمانداران به سمت او می‌رود و به خانم عبدل می‌گوید که تعویض صندلی مجاز نبوده است.
خانم عبدل که از این حرف مهماندار متعجب شده بود، از او می‌پرسد که چرا چنین کاری مجاز نیست که با پاسخ قانع‌کننده‌ای از سوی مهماندار مواجه نمی‌شود و فقط از او درخواست می‌کنند که هواپیما را ترک کند.
هنگامی که پلیس از مهماندار می‌پرسد که آیا اخراج خانم عبدل از هواپیما دلیل خاصی دارد، با پاسخ جالبی روبرو می‌شود:
خیر، فقط از حضور این مسافر در هواپیما احساس خوبی ندارم.
پس از این اتفاق خانم عبدل با یکی از سرپرست‌های این خطوط هوایی صحبت می‌کند و چند ساعت بعد با یک پرواز دیگر به سمت سیاتل می‌رود.
خانم شودرای با خطوط هوایی Southwest تماس گرفته بود تا تحقیقاتی در این مورد انجام دهد که با عذرخواهی آنان روبرو شده بود و مسئولان Southwest اعلام کرده بودند هزینه‌ی پرواز خانم عبدل به او بازگردانده خواهد شد. خانم شودرای گفت:
حکیمه به خاطر این اتفاق دچار اضطراب و استرس شده بود. او در برابر تمام مسافران یک هواپیما تحقیر شده است.
همسر خانم عبدل، ابوکر فدو، هنگامی که حکیمه هنوز در سیاتل بود، به جای او پاسخ سوالات خبرنگاران را می‌داد. او می‌گفت که همسرش از بروز چنین اتفاقی کاملاً ناراحت بوده است.
همسرم از شدت ناراحتی در برابر همه گریه می‌کرد.
آقای ویلیام برگس وکیل این زوج معتقد است که تبعیض گذاشتن بین مسافران براساس دین آن‌ها نقض قوانین فدرال است. او افزود که فقط در سال جاری بیش از ۶ گزارش مشابه دیگر در رابطه با مسلمانان دریافت کرده است.
خطوط هوایی Southwest طی بیانیه‌ای درباره‌ی پرونده‌ی خانم عبدل این گونه اظهار نظر کرده است:
اطلاعات جمع‌آوری شده از لحظه‌ی وقوع این اتفاق نشان می‌دهد که رفتار کارمند ما برای پاسخ به این اعمال مشتری تا زمانی که سوار بر هواپیما بوده، کاملاً براساس روال قانونی بوده است. به علت عدم تجاوز به حریم خصوصی مشتری، جزئیات برخورد و تجربیات سفر او را فاش نخواهیم کرد.
همچنین در این بیانیه آمده است:
ما هرگز بدون وجود دلیل قانع‌کننده مسافران را از پرواز حذف نمی‌کنیم. هدف ما این است که تمام مسافران را در کمال امنیت به مقصد برسانیم. ما در برابر راحتی تمام مسافران مسئول هستیم و هیچ‌گونه تبعیضی برای ما قابل قبول نیست.
خانم شودرای از این اتفاق به عنوان بخشی از یک «روند هشداردهنده» یاد می‌کند.
ماه گذشته هم یک زوج مسلمان و سه فرزند آن‌ها که سوار بر هواپیمای خطوط هوایی یونایتد بودند، به بهانه‌ی «مسائل امنیتی»‌ در فرودگاه شیکاگو از پرواز اخراج شدند.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X