ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشکل تخصصی: قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود 10 درصد کم شد

تشکل تخصصی: قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند حدود 10 درصد کم شد

ایرنا/ انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد این انجمن قیمت محصولات گوشت گوساله و گوسفند را نسبت به پارسال به ترتیب 10 و 9 درصد کاهش داد.

در این اطلاعیه قیمت لاشه گوساله درجه یک کشتار تهران از قرار هر کیلوگرم 184 هزار و 100 ریال تعیین شده است که پس از استخوان گیری، قطعه بندی، پاک سازی و بسته بندی درصد تعیین شده هر محصول به آن اضافه و در مرکزهای عرضه معتبر، توزیع می شود.
بر پایه این اطلاعیه، قیمت لاشه گوسفند درجه یک بره از قرار هر کیلوگرم 260 هزار و 400 ریال نرخگذاری شده است که درصد تعیین شده بابت استخوان گیری، پاک سازی و بسته بندی هر محصول طبق پروانه سازمان دامپزشکی کشور، به آن اضافه می شود.
محصولات پروتئینی از دام زنده تا مرحله عرضه زیر نظر سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی بیست و هشتم اسفندماه گذشته در گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی مواد خوراکی در تهران اعلام کرد در هفته منتهی به بیست و یکم اسفندماه نسبت به هفته پیش از آن، بهای گوشت گوسفند 0.1 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 0.5 درصد افزایش یافت.
اکنون بیش از 90 درصد گوشت مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود و کمتر از 10 درصد وارداتی است.
چندی پیش مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور اعلام کرد: تولید سالیانه گوشت قرمز در کشور 800 هزار تن است و سرانه تولید آن 10کیلوگرم برآورد می شود.
بررسی ها حاکی است 46 درصد تولید گوشت قرمز کشور از محل دام سبک و بقیه از محل دام سنگین بویژه گاو تهیه می شود.
دام سبک در تامین گوشت قرمز نقش اصلی را دارد و 90 هزار تن از مجموع تولید گوشت کشور از گله های بز است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده